Menu

Politseiametnik: Eesti on autovaraste jaoks ebamugav riik

  • Kirjutas BNS

Eesti on professionaalsete autovaraste jaoks ebamugav riik ning Leedust pärit autovargad pärast vahelejäämist enam siia reeglina tagasi ei tule, ütles Põhja politseiprefektuuri varavastaste kuritegude talituse juht Toomas Jervson kolmapäeval ETV saates "Ringvaade".

Jervson sõnul tulevad Leedust pärit autovargad Eestisse siis, kui neil näiteks Lätis või mujal on tekkinud tõrkeid.

Niinimetatud külalisvaraste Eestisse tuleku põhjuseks on Jervsoni sõnul see, et Leedus on suur autoturg ning sealt viiakse need mujale. Ta nentis, et paraku on nii, et kui auto jõudnud juba Eestist Leetu, siis on see omaniku jaoks kadunud.

Jervson ütles, et Eestis ärandatakse auto enamasti siis, kui on tarvis kuhugile sõita ning elukutselised sõidukivargad on siit lahkunud ja tegutsevad mujal.

Praegu on sõidukite vargus Jervsoni sõnul tänu uutele süsteemidele imelihtne. "Petetakse auto aju ära. Ilma süütelukku kasutamata on küll mugav omanikul sõitu alustada, aga mugavus maksab kätte. Võtme signaal pikendatakse sõidukini. Kunagi vargad pidid nägema kurja vaeva, et autol uksed lahti saada ning sõiduk käima. Meie soovitame paigaldada sõidukile täiendava immobilaiseri," rääkis Jervson.

Kommentaarid   

-2 #1 usssss 2018-11-15 09:58
eesti on inimesele ebamugav riik mis puutub autovaraste bandede edenemisse siis vanasti lasid ministeeriumi poisid ärandada ära köikkide omanike autod kes neile ei maksnud vöi kes ei sobi söjaväle ärandatakse ka inimesed seniks päikest :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
-2 #2 usssss 2018-11-15 10:02
need kuradid otsigu parem oma sisekaitse pätte sitta keerajaid kes juhendavad inimeste vara ,tervise ja elu hukkamist ,tuleb mönele mendile tuttav ette :lol: küll ordupäevaku eest saate veel maksta :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
-2 #3 usssss 2018-11-15 10:06
rikkutakse ära mitmesaja tuhande eest ,öeldakse meil on kahju ,pakutakse vastu suppi :lol: laske need oma jobskid juba ükskord minema,inimesel keerutatakse vara ei tea kuhu pöhjendus see peaks olema juba prügikastis :lol: kas maksumaksja peaks maksma?
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD