Menu

Üha enam soovitakse jõulupuu juba advendiaja alguses soetada

  • Kirjutas Kadi Annom

Võrumaa Teataja

Jõulupuu tuppatoomine ja ehtimine on tore traditsioon, kuid enne kui ehtima saab asuda, on tarvis selgeks mõelda, missugust kuuske vajatakse ja kust seda tuua võiks.

Ennekõike võiks teha otsuse, kas soovitakse oma tuppa elusat kuuske või kunstkuuske. Mõlemal on oma eelised. Samuti mängib rolli kuusepuu suurus. Elusa kuuse toomiseks peab küll enamasti rohkem vaeva nägema ja tegemist on iga-aastase kulutusega, kuid sageli ei ole jõuluajal mõnusa kuuselõhnaga midagi võrdväärset. Kunstkuuse puhul on tegemist ühekordse investeeringuga päris mitmeks aastaks. Ka toomisega ei pea suuremat vaeva nägema. Kui kuusk juba kord ostetud on, siis tuleb ainult vaevaks võtta see õigel ajal üles seada ning ära ehtida.

OÜ Artiston projektijuhi Risto Sirgmetsa sõnul on ka väga vale arusaam justkui eluskuuske tuppa tuues hävitataks loodust. „Meie tootevalikus on jõulupuud, mis on spetsiaalselt istandustes jõulupuuks kasvatatud. Iseenesest on jõulupuu kasvatamine üks põllumajanduse haru, lihtsalt tootmistsükkel on märgatavalt pikem. Kui põllumees külvab suvivilja kevadel ja lõikab sügisel, siis kuusekasvataja istutab kevadel ja seitsme-kaheksa aasta pärast on tal võimalik pakkuda ligi kaks meetrit kõrget jõulupuud ning seejärel hakkab tsükkel uuesti otsast peale.

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED