Menu

Politsei kontrollib vihjeid häälte ostmise kohta

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Pilt on illustratiivne Võrumaa Teataja

Valimiseelsel perioodil on Politsei- ja Piirivalveamet saanud mitmeid vihjeid Eesti erinevatest piirkondadest häälte ostmise võimalike juhtumite kohta.

Näiteks laekus läinud nädalavahetusel keskkriminaalpolitseile (KKP) vihje, et ühes hooldekodus kogub hooldekodu juht hooldealuste ID-kaarte koos PIN-koodidega, et anda valimistel hääl enda poolt valitud kandidaadile. Kontrolli käigus selgus, et hooldekodus hoitakse patsientide ID-kaarte ja PIN-koode üksteisest eraldi ning ebaseaduslikku kaartide kogumist toime ei panda.

Varasematele valimistele sarnaselt on häälte ostmise vihjeid tulnud ka sellel aastal Harjumaalt, Läänemaalt, Ida-Virust ning Lõuna-Eestist. Politseile on teada antud kahtlastest autodest, mille juhid väidetavalt toovad inimesi valima või pakuvad valimisjaoskondade lähedal hääletajatele alkoholi. Meeleheana on varasematel aastatel hääle ostmiseks kasutatud nii suitsupakke, alkoholi kui ka sularaha.

„Politsei suhtub häälte ostmise vihjetesse väga tõsiselt. Kui inimene annab oma ID-kaardi teisele inimesele kasutamiseks või müüb oma hääle, toetab ta kandidaati, kes ausas valimiskonkurentsis ei pruugiks valituks osutuda,“ selgitas KKP korruptsioonikuritegude büroo komissar Remo Perli.

„Kandidaat, kes juba volikogusse pürgides kasutab ebaausaid põhimõtteid, ei muuda end ka edaspidi. Poliitiline korruptsioon algab pisiasjadest,“ lisas Perli.

Politseinikud on kontrollinud üle Eesti kümneid teateid ka keelatud välireklaami või agitatsiooni kohta. Selle nädala alguseks on politseinikud teinud 23 ettekirjutust ning alustanud kaheksa väärteomenetlust.

Kommentaarid   

+11 #1 pidev häiriv reklaam 2017-10-11 11:37
Arvutis häirib valimiste reklaam, segab töötamist. Ka see on valijate mõjutamine. Kui seadus ei luba välireklaami, siis kuhu liigitada arvuti reklaam.
Tsiteeri | ebasobiv
+8 #2 Pait 2017-10-11 12:44
Keegi sõidab Võrus ringi mingi parsaga, mille tagaklaasil sõnum "vali mind Urmas Ott"
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #3 Guest 2017-10-11 15:32
Tõsine probleem. Raske tuvastada, eriti eelhääletusel. Peened mängud ja ülekavaldamine, kokkumäng.
Tsiteeri | ebasobiv
+3 #4 poliitiline korruptsioon 2017-10-14 08:05
algab sihtasutustest ja MTÜ-dest.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #5 mitte 2017-10-14 08:06
poliitiline korruptsioon kirjutas:
algab sihtasutustest ja MTÜ-dest.

turvavöödest.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD