Menu

Tartu–Koidula liin pikenes Piusani, Võrru jõudmist tuleb veel oodata

RONGILIIN • Alates läinud pühapäevast pikenes möödunud aastal avatud Tartu–Koidula liin kuni Piusani, ent sealt Võru poole reisirongid veel esialgu liikuma ei hakka. Edelaraudtee rong väljub Tartust Piusa poole kuni augusti lõpuni iga päev kell 10.14 ja tagasi Piusalt Tartusse kell 15.05. Septembris jääb rong käiku nädalavahetustel. Enne seda käis reisirong Piusale viimati üle kümne aasta tagasi.


„Edelaraudtee oleks kindlasti valmis täna Piu-sale käiva rongiga sõitu jätkama Võruni,” kommenteeris liini jätkamist Võruni Edelaraudtee kommunikatsioonijuht Kersti Gorstov, „oleks vahva, kui ka Võru inimestel tekiks võimalus taas kasutama hakata reisirongi kui keskkonnasäästlikku ja mugavat transpordiviisi.” Gorstov lisas, et kuivõrd tegemist on regionaalse liiniga, kus sõitjaid vähe, ei õnnestu ainult piletimüügitulust liini opereerimiskulusid katta, mistõttu peaks riik esitama veoks tellimuse. Kõnealuse liini pikendamine tähendaks tõenäoliselt ka vajadust teha investeeringud ooteplatvormidesse, mis võivad praeguseks olla amortiseerunud.


Valga–Piusa liini taristu kuulub Eesti Raudtee tütarfirmale AS EVR Infra. Eesti Raudtee kommunikatsioonijuht Urmas Glase ütles liini arendamist kommenteerides, et kuivõrd Eesti Raudtee „õmbleb” nii-öelda tellija materjalist, siis peaks tellija ehk valitsus läbi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi reisiveoteenuse tellima ning seda ka rahastama.


Pühapäeval avas ASiga Edelaraudtee samadele omanikele kuuluv AS GoRail reisirongiliini Peterburgi. Narva kaudu sõidavad praegu GoRaili rongid ka Moskvasse. Küsimusele, kas rongid Moskvasse ka Koidula kaudu käima võiks hakata, vastas GoRaili juhataja Alar Pinsel, et lähiajal ei saa veel Moskva rongid läbi Koidula sõita, aga mingi aja pärast võib-olla küll.

15 PÄEVA ENIMLOETUD