Menu

ARVAMUS Rõuge NSV

  • Kirjutas Ain Pajo Rõuge vallavolikogu liige

Ain Pajo Rõuge vallavolikogu liige

Nõukogude Eestis juhiti riiki kommunistliku partei peasekretäri eestvedamisel, partei keskkomitee tarkade nõuannete järgi. Tundub, et kogu juhtimine käib meilgi samas stiilis kui punaste riigis. Kohalikud vallajuhid tegutsevad uue punase partei targal juhtimisel, otse Tallinnast peasekretärilt saabuvate käskude järgi.

Selline kohmakas juhtimine on saanud tõeliseks takistuseks Rõuge valla arengule. Üle aasta tegutsenud vallavalitsus ei ole veel suutnud volikogule esitada ühtegi plaani erinevate piirkondade tegelikuks liitmiseks ühtseks vallaks, mitte ühtegi valdkondlikku tulevikuvaadet.

Valda ei saa juhtida, kui vallarahvaga teemasid ei arutata. Vallavalitsuselt volikogule arutamiseks esitatud eelnõud hoitakse saladuses mitte ainult vallarahva eest, vaid ka volikogu liikmete eest, nii kaua, kui seaduse järgi võimalik. Volikogu komisjonides arutatu jääb üldjuhul saladuseks, sest koosolekute protokollid avalikustatakse alles pärast volikogu istungit ehk siis, kui otsused juba tehtud. Meie vald on väike ja kui vallavalitsus ei suuda isegi seda väikest kogukonda kaasata valla tuleviku otsustamisse ja igapäevase elu juhtimisse, peaks ta minu arvates tagasi astuma.

Nõukogude riigis oli koolijuhtide ja õpetajate meelsuse kontrolli all hoidmine väga tähtis. Nii ka Rõuge vallas. Vallavanema sõda sellel rindel algas Varstu kooli direktori vallandamisega. Töövaidluskomisjoni otsuse järgi ei tegutsenud vallavalitsus õigesti, nüüd kulutab vald maksumaksja raha kohtupingi nühkimiseks. Järgmisena jäid jalgu erakoolid. On rohkem kui kummaline vallavõimu arvamus, et meie valla territooriumil tegutsevates erakoolides õppivatele lastele lisatoetust ei maksta, küll aga neile lastele, kes mujal erakoolides õpivad. Peale selle ei suudeta kaks kuud riigile öelda, et Krabi kooli õpilaskodu on koolile vajalik. Siinkohal on paras koht meenutada viie valla ühinemislepingut, milles otsustati vallas juba tegutsevaid erakoole toetada, säilitada olemasolev koolivõrk. Kolmandaks on tule alla sattunud Mõniste kooli direktor, kes julges pöörduda kirjaga vallavolikogu liikmete poole. Selline valla allasutuse juhi survestamine on isegi sügaval Brežnevi ajal elanud inimesele täiesti vastuvõetamatu.

Riigikogu valimised on möödas. Kas Rõuge valla koolide tulevik tuleb arutlusele nüüd või ootame ka europarlamendi valimised ära? Meil pole vaja vallavalitsust, kes nääkleb koolijuhtidega, vaid vallavalitsust, kes seisab selle eest, et lapsed parimal viisil parima hariduse saaks.

Kolmas ning ehk võib-olla isegi kõige tähtsam on hoida rahvale levitatav info kontrolli all.

Meie vallas ilmub uus ajaleht. Me saame sealt lugeda seda, kes kuskil laulis ja tantsis ning vanu uudiseid ehk vallavolikogu otsuseid, mitte informatsiooni, mida volikogu kavatseb otsustama hakata. See tähendab, et vallakodanik, ära proovigi sõna sekka öelda, meie juba teame, mis sinule kõige parem on. Loomulikult ei ole vallavalitsus ka tsensuuri unustanud. Need artiklid, mis on volikogu opositsiooniliikmetelt lehe toimetajatele ettenähtud ajaks saadetud, on loomulikult üpriski kummaliste põhjendustega prügikasti lennanud.

Head volikogu võimuliidu liikmed! On aeg teha oluline pööre valla juhtimises. Istume väljaspool volikogu aega maha ja arutame, kuidas edasi minna. Meie, volikogu opositsiooni liikmed, oleme valmis päriselt valla juhtimisega tegelema.

Kommentaarid   

+6 #51 paneb imestama 2019-03-14 17:42
Breznev NSVL kirjutas:
Uurisin asja ja leidsin,et kriitika on konstruktiivne..
edu opositsioonile kodanikuõiguste eest seismisel!

midagi pole ju suurt muutunud,,,Brez nevi aegu käis valimas 99,9% inimestest ja samad, Breznevi aegsed punased kommunistid võltsivad ka praegu hääli,,kes inglise keelt jagab, näeb kui lihtne see on ja kuidas teie hääled ära varastati,,puna sed vär,,jad!!,,,ht tps://www.youtu be.com/watch?v= PT0e9yTD2M8&fea ture=youtu.be&f bclid=IwAR39_NX 5i0RKsu2p8xOPtn 0GNVUQRRXW_rbGe liiH44rT2_i7J7r ZeBhPYo
Tsiteeri | ebasobiv
+4 #52 paneb imestama 2019-03-14 17:43
paneb imestama kirjutas:
Breznev NSVL kirjutas:
Uurisin asja ja leidsin,et kriitika on konstruktiivne..
edu opositsioonile kodanikuõiguste eest seismisel!

midagi pole ju suurt muutunud,,,Breznevi aegu käis valimas 99,9% inimestest ja samad, Breznevi aegsed punased kommunistid võltsivad ka praegu hääli,,kes inglise keelt jagab, näeb kui lihtne see on ja kuidas teie hääled ära varastati,,punased vär,,jad!!,,,https://www.youtube.com/watch?v=PT0e9yTD2M8&feature=youtu.be&fbclid=IwAR39_NX5i0RKsu2p8xOPtn0GNVUQRRXW_rbGeliiH44rT2_i7J7rZeBhPYo

paneb imestama kirjutas:
Breznev NSVL kirjutas:
Uurisin asja ja leidsin,et kriitika on konstruktiivne..
edu opositsioonile kodanikuõiguste eest seismisel!

midagi pole ju suurt muutunud,,,Breznevi aegu käis valimas 99,9% inimestest ja samad, Breznevi aegsed punased kommunistid võltsivad ka praegu hääli,,kes inglise keelt jagab, näeb kui lihtne see on ja kuidas teie hääled ära varastati,,punased vär,,jad!!,,,https://www.youtube.com/watch?v=PT0e9yTD2M8&feature=youtu.be&fbclid=IwAR39_NX5i0RKsu2p8xOPtn0GNVUQRRXW_rbGeliiH44rT2_i7J7rZeBhPYo
www.youtube.com/.../
Tsiteeri | ebasobiv
+8 #53 Guest 2019-03-15 19:32
Tubli mees Pajo! Niisama sellist teksti ikka kokku ei pane.
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #54 Katrin Pudersell 2019-03-16 16:17
Lapsevanem kirjutas:
Katrin Pudersell kirjutas:
Lisaks eelmisele kommentaarile - praegu näiteks pean ma spetsiaalselt kord kuus sõitma paberitega Rõugesse, et toimetada sinna transporditoetuse taotlus laste huvikooli vedamise finantseerimiseks. Tšekid on ju paberkandjal. Kas pole totakas lahendus - kulutan kütet selleks, et saada transporditoetust? Aega ka ja mitte vähe - edasi-tagasi sõit võtab tunni tööpäevast. Hea on, kui õnnestub kuidagi mõne muu käiguga ühildada, aga mitte alati.

Ei pea sõitma. Viige teenusekeskusesse. Mina toimetan sedaviisi koguaeg ja probleeme pole. Aga kui te tahate oma aega kulutada....laske käia.

Ülejärgmisest nädalast (25.03) läheb Varstus teenuskeskus päris pikaks ajaks täiesti kinni, kuna kaks keskuse töötajat koondatakse ning allesjääv on haiguslehel. Haiguslehel viibiva töötaja igapäevast kohapealset asendamist vald korraldanud ei ole. Vist on küll nii, et 2 päeval kuus tuleb valla töötaja teenuskeskusse, et lahendada kohapealsed taotluste ja toetuste teemad ning sularahaga arveldamine. Seega palju õnne kõik töötud ja toimetulekutoet use saajad - kui neil kahel päeval mingil põhjusel käidud ei saa, siis aga tilla-tilla Rõugesse. Et pole ka noorsootöötajat , siis ei pääse tegelikult üldse majja- ei printima ega ka vajadusel internetti kasutama...Vat sedasi on meil nüüd siin. :oops:
Tsiteeri | ebasobiv
+16 #55 vaatleja 2019-03-20 08:50
Nii võimukat vallavanemat ei ole tõesti kohanud. Mina tegin, mina otsustasin, Ma kaitsen oma töötajaid. Ju siis on vallamajas nii hea mikrokliima, et kõik naudivad seal vallas töötajaid. Mina otsustan ja mina tean! See näitab tõelist rünnakut ka vallavanema poolt. Kurb kui nii käib asi, seal vallas ei ole võimalik kellegil miskit öelda. Kui küsid miskit siis vastuseks on rünnak. Kaval oli ja on hoida kõik teadmatuses, siis kui asi ära tehtud, siis ümber lükata ei saa. Nii kindel on vallavanema istekoht. Miks inimesed lahkuvad töölt, miks ei olda rahul. Ehk peaks vallavanem natuke oma autoriteeti tagasi hoidma ja kuulama mida räägitakse. Ta ei ole ainuke inimene seal vallas. Võim peaks olema volikogu käes, aga kus sa sellega.
Tsiteeri | ebasobiv

ARVAMUS