Menu

ARVAMUS Puudust kannatavad inimesed on koalitsioonil meeles vaid sõnades, kui sedagi

  • Kirjutas Helmen Kütt riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees, SDE aseesimees

Helmen Kütt riigikogu  sotsiaalkomisjoni aseesimees, SDE aseesimees

Peaminister Kaja Kallas on riigikogu ees korduvalt kinnitanud, et just toimetulekutoetuse tõstmine aitaks neid, kes kõige rohkem abi vajavad, kellel on kõige raskem. Selle sõnumi käis valitsusjuht välja jaanuaris, kui temalt sai päritud hinnašoki leevendamise võimaluste kohta. Sama mõtet kordas peaminister ka  9. veebruari infotunnis. Kuldsed sõnad! Seda enam, et jaanuari keskel teatas sotsiaalkaitseminister, et viivitamatult tuleb toimetulekupiir viia praeguselt 150 eurolt 200 euroni. Ühtlasi suutis ta jätta mulje, et kohe-kohe jõuab lisatugi kitsikuses elavate inimesteni. Toimetulekutoetus on tõepoolest  väga vajalik meede, millega riik aitab koostöös omavalitsustega puudust kannatavaid ja ajutiselt raskustesse sattunud inimesi. Näiteks 2020. aastal sai ligikaudu 10 000 leibkonda seda toetust.

Paraku pole Reformierakonna poliitikute igati õigetele sõnadele järgnenud mitte ühtegi otsust ega tegu. Keskerakonna liidrid eesotsas Jüri Ratasega võitlevad hoopis ennastunustavalt koroonatõendi kaotamise eest, olles täiesti unustanud ühiskonna kõige haavatavamad liikmed.

Edasi lugemiseks palun logige sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja
digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

ARVAMUS