Menu

.      

JUHTKIRI Eestlase puhkus on veel ees

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Eile hommikul esimest korda märgatud udu viis mõtted sellele, et iga suvi saab kord otsa ja Eestis on seda aega eriti lühidalt. Maantee ääres oli paljudel heinamaadel näha heinarulle ja silopalle. Osa koristatud viljapõldudest ootas sahka, mõnel pool paistsid juba uue külvi ootuses põllud. Mitmel pool lokkas päris kenasti mais, mis annab lootust, et ehk lubab suve teine pool koguda sellegi osa loomasöödast, mille põud ära võttis.

Läinud nädalavahetus oli ette arvatult sündmusterohke. Elamusest jäid ilma vaid need, kes ei osanud valikut teha. Pärnus hullutus tänavatantsuõhtul suurt inimhulka Modern Talking, Haapsalus oli 90 toitlustajaga Suur Toidutänav, millele järgnes kohe Suur Perepäev.

Rally Estonia tõigi esmastel hinnangutel Lõuna-Eestisse oma 40 000 huvilist, kes kõik jätsid midagi siinsete toitlustajate, joogimüüjate ja majutajate kaukasse. Väidetavalt sattunud kuldsest lõimest ühtteist Võrumaalegi, sest nagu juba kirjutatud, kui juba ollakse Lõuna-Eestis, siis vaadatakse siin ka veidi rohkem ringi.

Korraldajate hoog ei rauge ja täna lähevad käima nädala lõpuni kestvad Saaremaa Ooperipäevad. Viljandis algab kohe pärimusmuusikafestival jne.

Seda, et suvi hakkab otsi kokku tõmbama, märkab suvituslinnades sellest, kui lahkuvad Soome perepuhkajad, sest lapsed peavad varsti kooli minema. See on tuntav indikaator. Kui suurem suvitajatesumm on lahkunud, algab eestlase puhkus. Kellel on veel puhkusepäevi jäänud või kes ei ole siiani saanud mahti puhata, tasub selleks kulutada augusti teine pool. Ilmad on jätkuvalt suvised, mere- ja järvevesi soe ning trenditundlikud suveteenindajad lasevad juba veidi hinnast alla, et siinne rohkem hinda vaatav klient suvest oma osa saaks.

Need, kes on puhanud augustis või veelgi enam septembri poole, ütlevad, et selles aastaajas on samuti oma võlu ning teravam silm hakkab märkama läheneva sügise esimesi tundemärke. Sumedatesse suveöödesse jätkub endiselt veel kontserte, sest armastatud artistid teevad „järelnoppimist”.

Jutt läks kuidagi nostalgiliseks, justkui olekski suvehooaeg 2023 juba möödas. Ei veel! Eestlase puhkus on alles ees. Kui keegi varem kippuski Euroopa praeahju, siis nüüd on õige aeg puhata kodumaal. Näiteks avastada Võrumaad …

ARVAMUS