Menu

Perearstid toetavad alkoholipoliitika karmistamist

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

FOTO: VT

Eesti Perearstide Selts (EPS) toetab alkoholi- ja reklaamiseaduste muutmise eelnõu, millega karmistatakse alkoholi kättesaadavuse, müügi- ja reklaamipiiranguid.

Perearstide seltsi juhi Diana Ingeraineni sõnul on alkoholi liigtarvitamine Eestis tõsine meditsiiniline ja sotsiaalne probleem. „Tervist kahjustavat alkoholitarvitamist kohtab perearst oma töös küllalt sageli ning järjest nooremate patsientide hulgas. Perearstid puutuvad probleemi väljaselgitamise ja nõustamisega iga päev kokku, seega näeme piiranguteks selget vajadust,“ kommenteerib Ingerainen.

„Alkoholi tarvitamisega seotud terviseriskide hindamise ja vajadusepõhise nõustamisega alustasid perearstid väiksemas mahus mõned aastad tagasi. Koostöös Tervise Arengu Instituudiga on välja töötatud alkoholi liigtarvitamise varase avastamise programm, mis võimaldab hinnata terviseriske ja anda vastavat abi, seega julgustame nõu küsima mure korral oma perearstilt või pereõelt,“ soovitab Diana Ingerainen.

Selts tunnustab tervise- ja tööministri ning laiemalt valitsuse tegevusi alkoholi liigtarbimise vastu võitlemisel, sest alkoholi liigtarvitamine kuulub oluliste tervist kahjustavate ja surma põhjustavate tegurite hulka. Alkohol on otseselt või kaudselt seotud enam kui 60 erineva haigusseisundi või häirega. 2010. aastal oli Eestis iga kümnes surm seotud alkoholi liigtarvitamisega.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD