Kolmandik ajateenijatest on kohanud kiusamist teiste ajateenijate poolt ning pisut enam kui viiendik allohvitseride poolt, selgub uuringust.
Inimõiguste instituudi poolt ajateenijate seas läbiviidud uuringust selgub, et kolmandik ajateenijatest on kohanud ajateenijate mõnitamist ja alandavat kohtlemist teiste ajateenijate poolt, 21 protsenti aga allohvitseride poolt. Olukord on võrreldes 2005. aastal läbi viidud sarnase uuringuga paranenud ja ajateenijad hindasid suhteid teenistuskaaslastega võrreldes 2005. aastaga paremaks.
Värske uuringu andmetel on 16 protsenti ajateenijatest talunud kiusamist teiste teenistuskaaslaste poolt, 2005. aastal oli see näitaja 30 protsenti. Jao- ja rühmaülemate poolt on kiusamist kogenud 21 protsenti ajateenijatest ja see ei ole võrreldes 2005. aastaga muutunud.
Samas märgib uuring, et kiusamine, mõnitamine ja alandav kohtlemine on subjektiivsed hinnangud ja üldistamine on peaaegu võimatu. Nii on esinenud juhtumeid, kus kiusamisena tajutakse tavapärast ajateenistuses kehtivat korda ja distsipliini. Uuringu koostajad nendivad, et seetõttu ajateenijate vastustest ei saa teha olukorra kohta kaitseväes kaugeleulatuvaid järeldusi.
Võrreldes 2005. aastag on vähenenud teiste ajateenijate poolt ning ohvitseride ja väeosa juhtkonna poolt lähtuv rahvusepõhine halvustamine.