Liiklusõnnetusse sattunud alla 25-aastaste sõiduautojuhtide arv on järjepidevalt kahanenud alates 2007. aastast ning noorte risk liiklusõnnetusse sattuda on vähenenud, selgub liiklusohutusprogrammi 2016-2025 koostamisettepanekust.
Võrreldes 2008. aastaga oli eelmisel aastal Eestis liiklusõnnetustesse sattunud 16-24-aastaseid noori ligi 20 protsenti vähem. Peamine mõjutaja võib siinkohal olla pigem majanduskriis, mis mõjutab noori teistest vanusegruppidest rohkem kõrge töötuse taseme tõttu ning mis seeläbi piirab noorte liikumist sõiduautoga.
Viimased kaks aastat on toonud kaasa noorte sõiduautojuhtide küllalt suure õnnetuste arvu vähenemise, kuid samas puuduvad kindlad faktid näitamaks noorte juhtide oluliselt paranenud liiklusteadlikkust.
Alkoholijoobes juhtide osatähtsus õnnetusse sattunud noorte sõiduautojuhtide hulgas ei ole oluliselt muutunud. Ligi viiendik noortest sõiduautojuhtidest on alkoholijoobes. Võrreldes varasemate aastatega on nende osatähtsus viimastel aastatel sama.
Suurenenud asulaõnnetuste osatähtsus ja sagedasemad kokkupõrked teiste sõidukitega maanteedel viitavad negatiivsele suhtumisele kaasliiklejatesse. Ka sõidukiiruste küsitlusuuringud näitavad, et noored juhid hindavad oma võimeid teistest paremaks, vaatamata kogemuste puudumisele.
Nende hulgas on rohkem ka suurema sõidukiiruse pooldajaid, korduvalt ebakaines olekus sõitjaid ja juhte, kes leiavad, et õnnetused juhtuvad lihtsalt kogemata. Samas on nad teistest vanusegruppidest aktiivsemad alkomeetri kasutajad.