1. jaanuarist jõustuv liikluskindlustuse seaduse muudatus võimaldab liikluskindlustuse juhtumis kannatanul valida, kas nõuda kahju hüvitamist oma kindlustusandjalt või kahju põhjustaja kindlustusandjalt - seni võis hüvitist nõuda vaid põhjustaja kindlustusandjalt.
Käesoleval aastal võeti vastu liikluskindlustuse uus seadus ning enamik muudatustest jõustus juba 1. oktoobrist, kuid järgmise aasta algusest jõustub märkimisväärne muutus liikluskindlustuse süsteemis. „Kliendil on liikluskindlustuse juhtumi puhul nüüd valikuvõimalus“, selgitas liikluskindlustuse fondi (LKF) juhatuse liige Lauri Potsepp. „Kui tegu on tavalise kindlustusjuhtumiga ja asjaolud on selged, siis võib kannatanu hüvitist nõuda nii oma kindlustusandjalt, kui kahju põhjustaja kindlustusandjalt," selgitas Potisepp.
Tema sõnul annab muutus kliendile võimaluse ajada ka kindlustusjuhtumi korral asju oma kindlustusandjaga harjumuspäraste teeninduskanalite kaudu. Seega tekib liikluskindlustuse lepingu sõlmimisel juurde üks argument, mida kaaluda sobiva kindlustuspartneri valikul. Kindlustusandja valikut hõlbustav kalkulaator on LKF-i veebilehel, vt https://hermes.lkf.ee/.
Vaid erandlikel juhtudel ei saa oma kindlustusandjalt kahju hüvitamist nõuda, näiteks kui kahju suurus ületab 10 000 eurot, juhtumis tekkis ka isikukahju või on vaidlus juhtumi asjaolude üle.
Kui kahju hüvitab kannatanu enda kindlustusandja, siis küsib kahju hüvitanud kindlustusandja väljamakstud hüvitise põhjustaja kindlustusandjalt tagasi.
LKF on koostanud ja oma veebilehel avaldanud täpsema kirjelduse käitumiseks uues olukorras, vt siit http://lkf.ee/images/files/Liiklus_omakahyvitamine_veebitekst2.pdf
Tagamaks klientide sujuvat teenindust on LKF-i nõukogu kehtestanud kindlustusandjate vahelise koostöö eeskirja.
LKF on liikluskindlustuse seaduse alusel kindlustusandjate poolt asutatud ühing, mille peamine ülesanne on täita liikluskindlu stuse garantiifondi rolli ja ning hallata liikluskindlustuse registrit. LKF hüvitab kindlustamata või tundmatuks jäänud sõidukiga tekitatud kahjud. LKF on lüli liikluskindlustuse rahvusvahelises võrgustikus, täites nii Euroopa Liidu nõuetest tulenevat teabekeskuse ja hüvitusorgani rolli kui ka rahvusliku büroo rolli Rohelise Kaardi süsteemis. LKF-i juures tegutseb ka liikluskindlustuse lepitusorgan.