Ansip rõhutas Euroopa Ülemkogul põllumeeste võrdset kohtlemist

Euroopa Ülemkogu kohtumisel arutati täna Euroopa Liidu eelarve kava aastateks 2014-2020 ja anti põhimõtteline heakskiit tegevuste kogumile ehk kasvupaktile, mis aitab liikmesriikidel luua uusi töökohti ja tagada majanduse kasv. Läbirääkimistel Euroopa Liidu eelarve kava üle rõhutas peaminister Andrus Ansip põllumajanduse otsetoetuste kiirema võrdsustamise tähtsust Eesti, Läti ja Leedu põllumeestele.

“Eesti põllumehi tuleb kohelda Euroopa Liidus võrdselt,“ sõnas Ansip. Eesti põllumehed saavad võrreldes suurimate saajatega toetust hektari kohta vähem, kõigest 44% Euroopa Liidu keskmisest tasemest.

Samuti tuleb peaministri sõnul eraldada piisavalt vahendeid Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitikasse sest see aitab tõsta heaolu taset vähemarenenud piirkondades ning taastuda majanduslangusest.

Euroopa Liidu eesistuja Taani on kaardistanud kõikide liikmesriikide vahel kokkulepet vajavad teemad. Selle aruande pinnalt tehti täna valitsusjuhtide vahel algust aruteludega uue Euroopa Liidu pikaajalise eelarve põhisuundade üle, kokkuleppele eelarve osas soovitakse jõuda 2012.aasta lõpuks.

Tänasel kohtumisel leidsid riikide juhid, et Euroopa Liidu vahendeid tuleb kasutada targalt ja inveesteeringud tuleb suunata kasvu tagamisele. “See tähendab, et eelarve peab toetama kõiki neid tegevusi, mis aitavad suurendada tööhõivet ja majanduskasvu ning parandada Euroopa Liidu konkurentsivõimet,” sõnas Ansip. Eesti toetab seejuures vaadet, et struktuurivahendite kasutamine oleks edaspidi seotud Euroopa Komisjoni poolt igale liikmesriigile antavate majanduspoliitiliste soovitustega.

Euroopa Liidu majanduskasvu üheks oluliseks teguriks on ka paremini toimiv ühine siseturg, näiteks ettevõtjate võimalus pakkuda teenuseid ilma administratiivsete takistusteta igal pool Euroopa Liidus. Oluline on ka kiire edasiminek digiteenuste ühtse turu loomisega, mis aitaks kaasa ka e-kaubandusele ja teenuste piiriülesele kasutamisele

bns


 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD