Raudteeõnnetustes hukkus mullu seitse inimest

Pilt on illustratiivneEesti raudteedel juhtus mullu 16 õnnetust, milles hukkus kokku seitse inimest.

Lõppenud aastal juhtus raudteel õnnetusi pea poole vähem kui aastal 2011, mil juhtus 28 raudteeõnnetust, teatas tehnilise järelevalve ameti (TJA) pressiesindaja BNS-ile.

Mootorsõiduki ja rongi kokkupõrke juhtumeid oli neli, neis sai vigastada üks inimene ja hukkunuid ei olnud. Võrreldes aasta varasemaga vähenes mootorsõiduki ja rongi kokkupõrgete arv ligi neli korda, mil leidis aset 15 kokkupõrget. Rongi otsasõite raudteel viibinud inimestele oli möödunud aastal 12, neis sai vigastada kuus ja hukkus seitse inimest. Neljast rongi ja mootorsõiduki kokkupõrkest kolm leidis aset talvisel ajal reguleeritud ülesõitudel tähelepanematuse ning ilmastikuoludele sobimatu sõidukiiruse ja -stiili valimise tõttu.

TJA peadirektori asetäitja Anvar Salometsa sõnul on viimaste aastate tegevused tõstnud raudteeülesõitude ohutuse soovitud tasemele. „Regulatsiooni uuendamine, probleemsete ülesõidukohtade sulgemine ja nähtavuse parendamine ülesõitudel ohutuse tagamiseks on vilja kandnud. Kokkupõrgete arv on kordades vähenenud ja hukkunuid pole viimasel paaril aastal olnud,“ lisas Salomets.

Ka otsasõitude peamiseks põhjuseks oli tähelepanematus ning kaheksal puhul liikluseseaduse eiramine, samuti neljal juhul raudteel viibimine selleks mitteettenähtud kohas. Hooletusest tingitud õnnetuste vähendamiseks piirati möödunud aastal mitmetes sõlmjaamades ning linnasisestel jaamavahedel Tallinnas, Tartus, Jõgeval ja Tapal raudtee ületamiseks mitte ettenähtud kohtasid. Lisaks avati jalakäijate tunnelid Ülemistel, Lagedil ja Tallinnas Lillekülas, mis muudavad raudtee ületamise maksimaalselt ohutuks. Nende muudatuste positiivne mõju avaldub TJA hinnangul järgnevatel perioodidel.

Alates selle aasta juunist Eesti raudteedel sõitma hakkavad uued reisirongid nõuavad inimestelt senisest veelgi suuremat tähelepanelikkust ning ohutusreeglite järgimist nii raudtee ületamisel, rongi sisenemisel ja sellest väljumisel kui ka raudtee läheduses liikumisel. Uute rongide kasutusele võtmine tähendab harjumuspärase rutiini muutumist- uued rongid on vaiksemad, kiiremad ning täiesti muutunud väljanägemisega. Liiklejate ettevalmistamiseks uute rongide tulekuga seotud muudatusteks viib TJA alanud aasta esimeses pooles koostöös Elektriraudtee ja Operation Lifesaver Estoniaga läbi üle-eestilise teavituskampaania.


 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD