Kümne viimase aasta jooksul on kriminaalpolitseist lahkunud hinnanguliselt iga kuues politseinik, kirjutab Eesti Päevaleht.
"Tänasel päeval on uurijate töökoormus selgelt suurem, kui nad jõuavad ära menetleda," tõdes kriminaalpolitsei juht Krista Aas. Ülimalt piiratud ajaressurssi neelavad pisivargused ja roolijoodikute kriminaalasjad, mistõttu kannatavad muud valdkonnad, nagu näiteks küberkuritegevus, mille avastamine on mitu korda töömahukam.
Lisaks politseiametnikele teevad sageli ületunde ka kriminaalmenetlusi juhtivad prokurörid, sest raha napib. Näiteks on Põhja ringkonnaprokuratuuris praegu tööl 67 prokuröri, aga ametikohti on ette nähtud 79. "Üks lahendus oleks kindlasti vabade ametikohtade täitmine, kuid hetkel ei ole selleks eelarves piisavalt raha," tõdes juhtivprokurör Endla Ülviste.
Ülviste sõnul paistab eriti silma majanduskuritegude uurijate töökoormus, sest nende kriminaalasjad on sageli väga mahukad ja keerulised. "Tihti on menetlused isegi nii suured, et uurijal ja prokuröril on võimalik pikema aja jooksul reaalselt tegeleda ainult mõne üksiku kriminaalasjaga", selgitas ta.
Kõige suurem kuritegevuse tase on Ülviste andmeil Põhja ja Viru ringkonnas. Ainuüksi Tallinnas ja Harjumaal pandi eelmisel aastal toime pooled Eestis registreeritud kuritegudest. Seetõttu on Põhja ringkonnaprokuratuuris veel menetluses aastate eest vahearhiivi paigutatud juhtumid.
Te võite seda raha jagada palju tahate aga tulemusi ikkagi ei ole - meil ei ole häid politsei töötajaid.
Kui nii edasi läheb, siis me jõuame varsti omakohtuni ehk sõjani!