Lõppeva aasta valitsuse tegevusprogrammis on valitsuse otsust nõudvatest ülesannetest üle poole täitmata ning ministeeriumide tasandil jäi täitmata keskmiselt iga viies tänavuseks kavandatud ülesanne, kirjutas Postimees.
"Tegevuskava koostamisel aasta alguses võtavad ministeeriumid küllaltki ambitsioonikad tähtajad," põhjendas riigikantselei strateegiadirektori asetäitja Märt Loite. "Samas enamik ülesannetest planeeritakse aasta lõppu ning nendega hilinemisel lükkubki tegelik täitmine uude aastasse."
Tööplaani valitsuse otsust eeldavaist ülesannetest suudeti selle aasta lõpuks täita 45 protsenti, samas kui 2012. aastal oli see näitaja 52 protsenti ja 2011. aastal 50 protsenti. Kokku 102 ülesandest sai valitsus tänavu valmis 46, sealhulgas ainult 25 tööd lõpetati õigeaegselt ja 21 valmisid hilinemisega.
56 ülesande poolelioleku põhjendused jagunevad riigikantselei andmetel järgnevalt: 29 ülesannet on seni täitmata haldusvõimetuse tõttu, 26 ülesannet osapoolte vaheliste eriarvamuste tõttu ning üks - koolilastele kuni 130-eurose aastase huviringiraha võimaldamine - jäi toppama rahapuudusel.
Haldusvõimetuse tõttu on näiteks valitsusele seni esitamata strateegia "Lõimuv Eesti 2020", hilinenud on alkoholi- ja tubakapoliitika nn roheliste raamatute heakskiitmine ning transpordiinvesteeringute kava aastani 2020. Alles jaanuari keskel 2014 jõuab valitsuskabinetti Eesti tulevase Euroopa Liidu eesistumise tegevuskava, mille tähtaeg oli lõppeva aasta neljas kvartal.
Tänavuseks valitsuse tööplaanis ministrite tasandile kavandatud ülesannetega on seis märksa parem: neist täideti aasta lõpuks 78 protsenti. Mullu oli sama näitaja 58 protsenti ja 2011. aastal 63 protsenti.