Algaval aastal ootab kõiki kutseõppe läbinud päästjaid vähemalt viie protsendi suurune palgatõus, kutsehariduseta päästjate palgatõus jääb kolme protsendi piiresse.
Töötasu tõuseb kõigil 1823-l komandotasandi päästeteenistujal, sealhulgas kõikidel päästjatel. Palk kasvab ka tuleohutusjärelevalve ametnikel ja demineerijatel.
Suurema koormusega ehk teise ja kolmanda grupi komandode kutseharidusega päästjate ja vanempäästjate palk kasvab 6,5 protsenti ehk 664 eurolt vähemalt 707 euroni. Kõigi kutseharidusega juhtivpäästjate palk tõuseb viis protsenti ehk 760 eurolt vähemalt 798 euroni. Teise ja kolmanda grupi komandode meeskonnavanemate, rühmapealike, komandopealike ning operatiivkorrapidajate palk tõuseb 6,7 protsenti, mis puudutab kokku 448 inimest.
Kõige madalama sissetulekuga elupäästjate ehk esimese grupi elupäästevõimekusega komandode päästjate, meeskonnavanemate ja komandopealike töötasutõuseb vähemalt 10 protsenti. Ülejäänud ehk kutsehariduseta päästjate palk kerkib kolm protsenti. Samuti suureneb demineerijate ja tuleohutusjärelevalveinspektorite palk vähemalt viis protsenti.
2014. aastal moodustab kogu siseturvalisuse eelarve riigieelarve eelnõus riigituludest 287,4 miljonit eurot, mis on võrreldes eelneva aastaga 8,1 protsendi võrra enam. See tähendab, et kogu siseturvalisuse eelarve koos välistoetustega on kokku 315,2 miljonit eurot, mis on 11,5 protsenti suurem kui 2013. aastal.
Siseministeeriumi järgmise aasta eelarvest moodustab 54,6 protsenti ehk 157,0 miljonit eurot politseinike, piirivalvurite, päästjate ja teiste turvalisust tagavate inimeste palgafond. Võrreldes 2013. aastaga on olemasolevate töötajate palgafond siseministeeriumi valitsemisala eelarves suurenenud 5,1 protsenti, mis on sarnane kogu valitsussektori tõusuga.