Tegevjuhtkond omandas Barruses enamusosaluse

Pilt on illustratiivne Foto: InternetVõrumaa ukse- ja aknakomponentide tootja AS-i Barrus tegevjuhtkond omandas passiivsetelt investoritelt enamusosaluse.

"Antud tehingu käigus suurendas ettevõtte juhatus oma osalust ehk saavutas enamusosaluse. Omanike struktuur jäi suuremalt osalt samaks," ütles Barrusi juhatuse liige Janar Tammjärv BNS-ile. "Juhatusel on motivatsiooni teha tööd edasi ning nägi selles pigem võimalust, et passiivsel investoril oli soov müüa. Nii see läks," lisas ta.

Ettevõte arengusse suhtub Tammjärv ettevaatliku optimismiga. "Iga väiksem poliitiline muudatus võib kaasa tuua muudatused majanduses. Suurt optimismi ei tohiks kaugeltki olla, selline konservatiivne optimism on mõistlik," rääkis ta.

Tehingu maksumust Tammjärve sõnul poolte kokkuleppel ei avalikustata.

Barrus toodab Võrumaal puittooteid. Ülemöödunud aasta müügitulust andis akna-, ukse- liistu- ja trepikomponentide müük 70,2 protsenti, saematerjali müük 16,7 protsenti ja hakke ja saepuru müük 12,3 protsenti. Ligi 64 protsenti müügistulust teenis ettevõte toona ekspordist.

Barruse käive oli 2012. aastal 20,5 miljonit eurot, mille juures õnnestus kasumit teenida 1,9 miljonit eurot. Ettevõttes töötas toona keskmiselt 154 inimest, kelle palgakulu oli 2 miljonit eurot.

2010. aastal müüs ettevõtte toonane omanik Arno Tammjärv hinnanguliselt 3-6,5 miljoni euro eest 80 protsenti Barrusest Taani kapitalil põhinevale Inter-Invest A/S-ile.

Comments  
  -5
oi mäletan kuidas see kunagi põles.
Kuidas siis ikka ka põlema läks ei tea keegi jälle.
  -6
naljaninad, mis arutate siin. see on pensionifond, mis vahel investeerib ning siis mõne aja pärast kasumit võtab osaluse müümisega. teisalt - tema ülejäänud osaluse väärtus ju tõenäoliselt on kindlamini tõusus ja kaitstud kui tegevjuhtidel on omanikumotivatsioon. Lihtne majanduse ABC. Järgmine käik oleks osaluse täiendav vähendamine ja uue investori toomine omanikuringi. Riskid väiksemaks, uut raha juurde ja firma vägevamaks.
Nii neid asju tehaksegi.
  -1
Samas kui palgad ja töökohad elanikkonnal säilivad ei ole vahet kes ettevõttet juhivad, pigem teeb kurvaks olukorra kus needki vähesed investorid kes on tulnud Eestisse soovivad hakata otsi kokku tõmbama ja lahkuvad. Siinkohal tuleb muidugi mõista, et ettevõtjad kes on tulnud arenenud ja heaolu riikidest RE loodud EL riikidest enim korrumpeerunud Eestisse,on kindlasti raske mõista korrumpeerunud Eestis toimuvat ja peavad ainuõigeks lahenduseks naasta kodumaale.
  -2
juhtkond säästis palgast ja investeeris omaosalusse??
  +2
si.. lugu üldiselt, sest sellisel juhul ei ole vähimadki kahtlust, et lihttööliste palgad langevad märkimisväärselt.
  -2
Hea näide jälle sellest kuidas tublid eestlased ostavad tagasi varem välismaalastele müüdud ettevõtte. Edu!
  -2
Tubid mehed ja edu edaspidiseks!

 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD