Menu

Kogenud pilliõpetaja Jaan Randvere: „Mul ei ole vaja end välja lülitada.”

  • Kirjutas Heleri Lakur

Jaan Randvere jaoks on muusika ja perekond kõik üks süsteem, mida ei saa osadeks jagada. Foto: AIGAR NAGEL

Võru muusikakooli saksofoniõpetaja Jaan Randvere on noortele pillimängu õpetanud üle 27 aasta.

Ta ei pea orkestrijuhendamist pilliõpetajatööst tähtsamaks ning tunnistab, et võimaluse korral mängiks alati ka ise pilli.

Otsa koolist tagasi Võrru

Kui Jaan Randvere 1992. aastal Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli lõpetas, naasis ta kodulinna Võrru. Mehe enda sõnul oli sellele väga lihtne seletus. „Pärast kooli lõpetamist olin ma kahe lapse isa ja mul oli vaja tööle minna. Hea meelega oleks veel edasi õppinud, aga ei saanud,” naerab ta selle peale. „1990ndate alguses olid Eestis segased ajad, nagu palju teavad. Nii oligi. Tallinnas ei olnud siis elukohta ega töökohta. Võrus oli tühi maja ning õnneks sama ruttu õnnestus mul ka tööle saada. Siia ma ka jäin,” jutustab nüüdseks nelja lapse isa ja kogenud muusikaõpetaja. Ta on töötanud ka Vastseliina muusikakoolis, kuid üle 20 aasta on ta õpetanud Võru muusikakoolis saksofoni ja palju teisigi põnevaid puhkpille.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

#1 Guest 2019-03-19 12:31
See kommentaar on administraatori poolt kustutatud

LOE VEEL

LOE VEEL

Viimase hetke pakkumine

15 PÄEVA ENIMLOETUD