Menu

Reedel ei juhtunud ühtegi inimkannatanutega liiklusõnnetust

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Eesti teedel ja tänavatel ei juhtunud reedel ühtegi rasket liiklusõnnetust.

Tegemist oli alanud aasta teise sellise päevaga, kus politseile ei teatatud ühestki liiklusõnnetusest, kus inimene oleks vigastada saanud. Aasta esimene hea päev liikluses oli 13 jaanuar. 

Siseministeeriumi andmetel oli möödunud aastal 13 sellist päeva, kui politseinikud ei pidanud tegelema raskete liiklusavariidega. Tunamullu oli selliseid päevi 16 ja 2016. aastal 19. 

Politsei tabas ööpäevaga üksteist joobes sõidukijuhti

Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest üksteist joobes juhti.

Tabatud juhtidest ühel lasub narkouimas sõitmise kahtlus, ülejäänud kümme olid aga liiklusse siirdunud alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas siseministeerium BNS-ile.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30–500 päevamäära suuruse rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD