Menu

Politsei tabas tagaotsitava Lexuse Tartumaal Laeva vallas

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Baldur Pilden rääkis, et Tallinn-Tartu maanteel liikunud politseipatrull pidas pooltund tagasi Tartumaal Laeva kandis kinni tagaotsitava Lexuse, mille roolis 43-aastane Eesti kodanikust mees.

„Tagaotsitava sõiduki tabamisse andsid seejuures suure panuse ka head L õuna-Eesti inimesed, kellelt abipalve peale kümneid vihjeid saabus, mida jooksvalt kõiki ka kontrolliti. Aitäh teile valmiduse eest aidata kaasa meie kõigi turvalisuse tagamisel,“ lisas operatiivjuht.

Ta lisas, et samavõrd varmalt, kui kogukond tuli appi kadunud sõidukit tabama, tuleb hinnaliste sõidukite juhtidel endilgi oma vara hoidmisesse ja kaitsmisesse suhtuda. „Seetõttu soovitame uuemate ja kallihinnaliste sõidukite omanikel mitte jätta oma sõidukeid töötava mootoriga järelevalveta. Samuti soovitame väärtuslikematele sõidukitele paigaldada lisaks põhivarustuses olemasolevale täiendavaid turvaseadmeid, näiteks lisaimmobilaiser,“ ütles Pilden.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Baldur Pilden vahendas, et täna hommikuks oli pealinnast ärandatud sõiduk jõudnud Lõuna-Eestisse ning seda märgati enne kella 10 Võru linnas Pika tänava Circel-K tanklas, kust see peale tankimist ning külmarve tegemist teadmata suunas lahkus. „Alustasime koheselt piirkonnast kirjeldatud sõiduki otsimist, ent palume seejuures ka kohalike abi. Kui keegi märkab nüüdsama Valga- või Võrumaal liikumas tumedat värvi Eesti numbrimärgiga Lexuse sõiduautot, palume sellest viivitamatult hädaabinumbril teada 112 teada anda,“ lisas operatiivjuht. Varastatud Lexus kannab numbrimärki 587 BTU ning on pruuni värvi.

15 PÄEVA ENIMLOETUD