Ajalooline tiibklaver jõudis tagasi Rogosi mõisasse

Berliinis 1874.a. valminud uhke kontsertklaver jõudis imeliste kokkusattumuste järel tagasi oma algsesse koju Rogosi mõisa. Hukust päästetud instrumendi sisemusest on alles karkass ja traadipusa, ent tänini tegutsev Bechsteini klaverivabrik peab pilli taastamist igati võimalikuks. Fotod: ERAKOGU

Rogosi mõisa peasaali on tagasi jõudnud C.Bechstein ́i vabrikus toodetud 3.05 meetri pikkune tiibklaver aastast 1874. Selle mudeli töötas klaverivabrikant välja geniaalse pianisti Ferenz Lizsti auks ning Rogosisse jõudnud klaver on selle sarja suurim kontsertklaver.  Tänapäevased suurimad klaverid on kümmekond sentimeetrit lühemad.

Eesti Klaverimuuseumi direktori Alo Põldmäe sõnul on nende muuseumis olev C.Bechsteini klaver sama disainiga, aga oluliselt väiksem, ca 2,2 m. Nii suured täismõõdus kontsertklaverid on tavaliselt ainult kontserdisaalides. Ja ometi jõudis see omal ajal ka Rogosi mõisasse Ruusmäel ning nüüd ringiga tagasi. 

Edasi lugemiseks palun logige sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja
digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.


 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD