Erivajadustega laste nõustamiskomisjone hakkab moodustama Innove

Pilt on illustratiivne  Foto: Aigar NagelHaridusministeeriumi eelnõu järgi hakkab tänavu 1. septembrist erivajadusega laste nõustamiskomisjone moodustama maavalitsuste asemel haridus- ja teadusministeerium, kes planeerib selleks sõlmida lepingu elukestva õppe arendamise sihtasutusega Innove.

Sihtasutus Innove võtab endale ülesandeks moodustada nii maakondlikud nõustamiskomisjonid, kui ka üleriigilise nõustamiskomisjoni, selgub haridus- ja teadusministri määruse „Nõustamiskomisjonile taotluse esitamise tingimused ja kord“ eelnõu seletuskirjast.

Eelnõu järgi saab nõustamiskomisjoni toimetamise kohaks olema maakonnas asuv haridustugiteenuste keskus, kus töötavad konkreetse lapse juhtumiga vahetult seotud spetsialistid – logopeedid, eripedagoogid, psühholoogid ja sotsiaalpedagoogid.

Nõustamiskomisjoni töö ühitamine haridustugiteenuste keskuse tööga võimaldab teha pädevamaid ja paremini kaalutletud otsuseid ning anda soovitusi vahetult last uurinud ja lapsega tegelenud spetsialistide poolt.

Väikeklassi ja ühe õpilase õpetamisele keskendatud õppele suunab õpilase üleriigiline nõustamiskomisjon, kuna  need õppevormid nõua vad koostööd sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna spetsialistidega, võimaldamaks lastele nende vajadusi arvestavaid kvaliteetseid ja vajalikus mahus rehabilitatsiooniteenuseid ja muid tugiteenuseid.

Eriõppe läbiviimine on väga ressursimahukas, näiteks ühe õpilase õpetamisele keskendatud õppe korraldamine maksab 14,3 korda rohkem kui õpilase õpetamine tavaklassis, väikeklassis 3,58 korda rohkem.


 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD