Kui pehme talv oli taliviljale igati soodus, siis kevadel ähvardab saaki hoopis kuiv kevad.
"Talve praktiliselt polnudki, sellest küljest on taliviljal kõik väga hästi, talvest rohkem said põllud pihta hoopis sügisel metssigadega," rääkis BNS-ile Eestimaa Talupidajate Keskliidu juhatuse esimees Kalle Hamburg, kes lisas, et praegu on oht hoopis selles, et kevad on olnud väga kuiv.
"Veevaru mullas on ikka väike ja jõed on juba alla langenud, see puudutab ka suvivilja," ütles Hamburg. Arvestades kuiva ilma, sooviksid talupidajad minna juba väetist panema, kuid veeseadusega on see keelatud kuni 31. märtsini.
Ka tänavu pöörduti keskkonna- ning põllumajandusministri poole palvega väetise laotamise kuupäeva muuta, kuid Hamburgi sõnul on seadusenõuet ministritel raske lihtsalt määrusega muuta. "Kaks nädalat vastamisaega ka veel, nii jõuab aprill enne õue peale ja talumees saabki põllule minna," lisas ta.
Viljahindadega Hamburgi sõnul midagi hõisata ei ole, aga kindlasti on olukord parem, kui piimakarjapidajatel või seakasvatajatel. "Võib öelda, et teraviljakasvatajad on veel kõige paremas seisus, suurt kasumit ei saa, aga kahjumisse ka ei jää," rääkis ta.