«Pokemaania» on mängu Pokemon Go kujul vallutanud maailma ja jõudis neil päevil ka Eestisse. Juba on teada arvukatest selle mänguga seotud intsidentidest – mängu süvenenud autojuhtide põhjustatud avariidest; traumadest, mille mängurid on saanud millegi arusaamatu jahtimise käigus; röövijatest, kes kasutavad mängijate ründamiseks ära infot niinimetatud «PokeStopide» asukoha kohta jne.
Eestis õnneks teateid kannatada saanud mängijatest esialgu ei ole, kuid arvestades, millise sõna otseses mõttes viirusliku kiirusega Pokemon Go levib, on selge, et sageli kõrgendatud ohtlikkusega kohtades mängivate pokemonipüüdjate traumad ja vigastused ei jää tulemata.
Seoses videomängude, sealhulgas geolokatsiooni kasutavate mängude, muuhulgas Pokemon Go massilise levikuga nutitelefonide omanike seas, soovitab Pluss Kindlustusmaakler uue mängu fännidel end õnnetusjuhtumite vastu kindlustada. Sel juhul hüvitatakse kindlustust omavatele hasartsetele pokemonipüüdjatele, kes ei suuda võimalikest traumadest hoiduda, igal juhul kulutused ravile ja ravimitele.
«Pilgu mobiilseadme ekraanile naelutamine võib kaasa tuua valvsuse ja ruumitaju kadumise, mis omakorda võib saada traumade või isegi varaliste kahjude põhjuseks,» selgitab Pluss Kindlustusmaakleri direktor Svetlana Danilova. «Et säästa end lisakulutustest, soovitame teha õnnetusjuhtumikindlustuse või eluasemekindlustuse.»
Danilova sõnul aitab koduse vara kindlustamine korvata selle kaotsiminekust, vargusest või röövimisest põhjustatud kahju: «Oma koduse vara, sealhulgas telefoni, tahvli jne kindlustamise korral võite arvestada nende purunemisest või vargusest põhjustatud kahju hüvitamisega kuni 2000 euro ulatuses isegi siis, kui kahju on tekkinud väljaspool korterit või maja ja sel juhul, kui need esemed on teiega kindlustusjuhtumi toimumise ajal. Kui te aga röövimise ohvriks langedes saate lisaks veel ka füüsilise trauma, aitab teid õnnetusjuhtumikindlustus.
Kaskokindlustus korvab kahjud, mis on tekkinud tähelepanematusest roolis olles. Kindlustusettevõtted pakuvad erinevaid kindlustustingimusi – meie aitame välja valida optimaalseima variandi, mis on sobiv ja vajalik just teile.»
NB! Pokemon Go on mäng liitreaalsuse elementidega ja põhineb jaapani animasarjal «Pokemon». Kompanii Nintendo käivitas rakenduse 6. juulil ja on lühikese ajaga võitnud kogu maailmas laialdase populaarsuse. Mängu eesmärk on püüda teatud tegelasi ja neid treenida. Tagaajamise käigus võivad mängijad saada traumasid ja vigastusi või sattuda avariisse.