President jäi ka valimiskogu teises voorus valimata

FOTO: Andrei Javnašan Võrumaa Teataja

Valimiskogu ei saanud laupäeval ka teises voorus Eestile presidenti valitud.

Laupäeval toimunud presidendivalimise esimeses hääletusvoorus valimiskogus ei saanud ükski kandidaat nõutavat häälteenamust ning teise vooru pääsesid Jõks, kes kogus 83, ja Siim Kallas, kes kogus 81 häält. Teises voorus kogus Kallas 138 ja Jõks 138 häält.

Märgistamata sedeleid oli 57 ja kehtetuid kolm.

Kuna kumbki kandidaat ei saanud teises voorus nõutavat häälteenamust, toimub 14 päeva jooksul erakorraline valimine riigikogus. Valimistoimingud algavad taas riigikogu esimesest hääletusvoorust ning sellele eelnevast kandidaatide ülesseadmisest.

Siim Kallas  FOTO: Andrei Javnašan Võrumaa Teataja

Comments  
  +5

Quoting tagajärg:

miks ei ole tahetud presidendi valimist panna RAHVAHÄÄLETUSELE ? Kaksteist korda on Riigikogu tagasi lükanud eelnõu, kus presidendi valimist taotleti rahva poolt.


Tõenäoliselt seepärast, et korrumpeerunud riigis on parem kui omad inimesed on juhtivatel kohtadel ja asjad laabuksid sellisel juhul vastavalt vajadusele.
  +5
miks ei ole tahetud presidendi valimist panna RAHVAHÄÄLETUSELE ? Kaksteist korda on Riigikogu tagasi lükanud eelnõu, kus presidendi valimist taotleti rahva poolt.
  +6
Arvan, et sellisel juhul peaksid ka kandidaadid eranditult kõik uued olema, sest ei ole ju normaalne, et meie nn. õigusriigis ja heaolu ühiskonnas jäävadki ühed ja samad inimesed kandideerima kuni lõpuks keegi neist vastu rahva tahtmist lihtsalt ja robustselt läbi surutakse.
  +2
Väga kurb ja väga kahju. Ja eriti laiapöhjalisel tasandil 1.voorus kõikide rahvaesindajate s.o. valiijameeste ja riigikogulaste koostöö tasandil oli valitud ja antud parim tulemus s.o. kõige rohkem hääli Allar Jõksile. Siin on koht, kus oleks õige seadusesse parandus viia, et sellel tasandil oleks õige presidendi valik teha valijatelt enam hääli saanud presidendikandidaadi kasuks, president oleks valitud ja valik oleks olnud aus ning õiglane, kõik valijad olid oma hääled andnud kõigile valijatele vastavalt juba omavalitsustes tehtud kokkulepetele või südametunnistuse järgi. Antud valik, oleks hoidnud ka ära edaspidised mahhinatsioonid, s.o. 2.tasandil, kus valijad ei saanud teha enam ausalt oma tööd ja langesid survegruppide alla. Kuuldavasti nõuti isegi peaministri kohta Keskerakonnale ja kui seda ei saadud selles kiires olukorras, keelduti hääletamast jne. ja nii need 60 valget jõuetut, samas "kättemaksulist" sedelit valimiskasti langesid. Ja tulemuseks valijameeste ja rahva masendus ning suur pettumus.
  +16
Palagan, Riigikogu peaks end laiali saatma, kui rahva silmis mannetu ja töövõimetu organ.

 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD