PERH: vältimatut arstiabi osutatakse ka streigi ajal

Kuigi vältimatut arstiabi osutatakse ka kavandatava arstide streigi ajal, ei ole erakorralise meditsiini osakonda mõtet pöörduda patsientidel, kelle vastuvõtt polikliinikus ära jääb.

Arstide kavandatava streigi ajal töötavad Harjumaa kiirabibrigaadid ja erakorralise meditsiini osakond (EMO), teatas Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH). Vältimatut arstiabi osutatakse kõigile patsientidele, kes seda vajavad.

Samas juhivad EMO arstid tähelepanu, et EMOsse pole mõtet pöörduda patsientidel, kelle vastuvõtt polikliinikus ära jääb. EMO ei asenda ega kiirenda eriarsti vastuvõtule jõudmist ning retsepte saab pikendada perearsti juures.

Haigla ja erialapolikliinikute registratuurides ning kõnekeskuses lõpetatakse patsientide registreerimine alates 1. oktoobrist 2012 ambulatoorsetele vastuvõttudele või uuringutele nende spetsialistide juurde, kes streigivad.

Vastavalt Eesti Arstide Liidu, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu ja Haiglate liidu kokkuleppele jätkuvad streigi ajal eriarstide vastuvõtud onkoloogia- ja hematoloogiapolikliinikus (keemia- ja kiiritusraviarstid, hematoloogid). Streigi perioodil jätkavad tööd ka silmaarstid.

Streigi ajal jätkuvad vastuvõtud anestesioloogiakliiniku polikliiniku valuravikabinetis ning toimuvad ka anestesioloogi operatsiooni-eelsed konsultatsioonid.

Streigi ajal ei toimu vastuvõtte kirurgiakliiniku polikliinikutes: kardio- ja rindkerekirurgia polikliinikus, naistehaiguste polikliinikus, ortopeediapolikliinikus, neurokirurgia polikliinikus, üld- ja onkokirurgia polikliinikus, üld- ja onkouroloogia polikliinikus, samuti ei toimu näo-lõualuukirurgide, pea-kaelakirurgide ning nina-, kõrva- ja kurguarstide vastuvõtud. Patsiente nõustab bariaatriaõde.

Streigi perioodil ei toimu ambulatoorsed vastuvõtud pulmonoloogiapolikliinikus, kutsehaiguste- ja töötervishoiupolikliinikus, nefroloogiapolikliinikus, kardioloogiapolikliinikus ning ambulatoorseid vastuvõtte ei tee taastusraviarstid, endokrinoloogid ja sisearstid. Naha- ja suguhaiguste keskuse polikliinikus ei toimu ambulatoorseid vastuvõtte 1. oktoobril.

Erandiks on juba alustatud raviga jätkamine ehk streigi perioodil jätkatakse pulmonoloogiapolikliinikus astma bioloogilise raviga ja reumatoloogid jätkavad bioloogilist ravi saavate haigete vastuvõttu. Nefroloogiapolikliinikus jätkub siirdatud neeruga haigete ambulatoorne vastuvõtt ning tuberkuloosipolikliinik jätkab laste vastuvõttu.

Õdede iseseisvad vastuvõtud toimuvad ventilaatorravi haigetele ja tööd jätkab hapnikraviõde. Taastusraviõed jätkavad alustatud ravikuuridega. Tromboosikabinetis toimub õe vastuvõtt.

Vastavalt kokkuleppele jätkavad psühhiaatriakliiniku polikliinikus patsientide vastuvõttu laste- ja noorukite psühhiaatrid ja psühholoogid, samuti toimuvad psühhiaatriaõdede vastuvõtud. Streigi perioodil töötab psühhiaatriapolikliinikus kella 9.00-17.00 tavapärase ühe valvearsti asemel kolm valvearsti.

Radioloogilisi- ja laboriuuringud tehakse onkoloogilistele, erakorralistele ja statsionaarsetele haigetele. Teiste patsientidega võetakse ühendust uue aja kokku leppimiseks. Verekeskus töötab tavapärase graafiku alusel.

Streigi esimesel nädalal jätkub raviteenuse osutamine haigla kõigis statsionaarsetes osakondades ning päevaravi osakondades. Toimuvad plaanilised operatsioonid ja raviprotseduurid.

Eesti Arstide Liidu ja Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu teatel toimub tervishoiutöötajate streik alates 1. oktoobrist Põhja-Eesti regionaalhaigla, Ida-Tallinna keskhaigla, Lääne-Tallinna keskhaigla ja Tartu ülikooli kliinikumi plaanilise ambulatoorse arstiabi süsteemis.

Ei tehta plaanilisi ambulatoorseid vastuvõtte, samuti diagnostilisi uuringuid ja laborianalüüse plaanilistele ambulatoorsetele patsientidele.

Alates 8. oktoobrist liituvad streigiga Pärnu haigla, Viljandi haigla, Narva haigla ja Kuressaare haigla plaanilise ambulatoorse arstiabi süsteem ja Põhja-Eesti regionaalhaiglas, Ida-Tallinna keskhaiglas, Lääne-Tallinna keskhaiglas ja Tartu ülikooli kliinikumis laieneb streik plaanilise statsionaarse arstiabi süsteemi.

Streigi maksimaalne võimalik ulatus on kogu plaanilise arstiabi peatamine Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Narvas ja Kuressaares.

Streigi ajal töötavad kiirabi, erakorralise meditsiini osakonnad ja patsientidele osutatakse vältimatut arstiabi. Plaanilist arstiabi osutatakse kuni 18-aastastele lastele, rasedatele ja onkoloogilist ravi saavatele patsientidele.


 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD