Menu

.      

Reformierakond otsib fiktiivset süüdlast, keda hukata

Europarlamendi saadik Kristiina Ojuland Foto: Võrumaa Teataja

Reformierakonna sisevalimistel hääletuspettuse skandaali keskmesse sattunud Reformierakonna juhatuse liikme ja Euroopa Parlamendi liikme Kristiina Ojulandi hinnangul tegeleb Reformierakond praegu fiktiivse süüdlase otsimisega, keda hukata.

"Peaminister Ansipi viimased avaldused on äärmiselt kahetsusväärsed ning probleemi tegelike põhjuste väljaselgitamise asemel üritatakse kiiresti leida fiktiivset süüdlast, keda poliitiliselt hukata. Ootamata ära uurimisrühma tulemusi on Ansip asunud juba kindlale seisukohale nagu oleksin mina selle petuskeemiga kuidagi seotud," märkis Ojuland.

Tema sõnul on ta otsustanud esmaspäeval kokku kutsuda pressikonverentsi uudisteagentuuris BNS kell 15.30, et avaldada oma seisukohad praeguse juhtumiga seoses. "Vastupidiselt esitatud väidetele ei ole ma olnud seotud ilmsiks tulnud identiteedivargustega ja olen omalt poolt valmis tegema kõik, et erapooletu uurimine tuvastaks tegelikud rikkujad," rõhutas Ojuland.

Reformierakonna esimees, peaminister Andrus Ansip ütles esmaspäeval Reformierakonna fraktsiooni koosoleku järel ajakirjanikele, et Ojuland tasus liikmemaksu nende inimeste eest, kelle identiteeti ta partei sisevalimistel hääletades kasutas. Ansipi kinnitusel tasus Ojuland liikmemaksu 39 inimese eest.

«Esiteks see näitab mulle kindlasti seda, et Kristiina Ojulandile kogu see võõra identiteedi siseveebi hääletusel kasutamine ei saanud sugugi tulla sellise üllatusena, nagu ta seda praegu serveerib. Seda näitab see kindlasti,» lausus ta, lisades, et kellegi teise eest liikmemaksu maksmine iseenesest ei ole kuritegu, kuid kui sellele järgneb nende inimeste identiteedi kuritarvitamine, siis see ei ole aktsepteeritav.

Veel mai lõpus kinnitas Ojuland BNS-ile, et tema kellegi teise eest hääletanud ei ole. "2013. aasta sisevalimiste ajal helistasin koos oma meeskonnaga Lääne-Virumaa erakonna liikmetele, et neid hääletama kutsuda ning minu kandidatuuri sobivuse korral hääletada ka minu poolt. Paljud vastasid, et nad kindlasti hääletavad, kuid oli ka neid, kes vastasid eitavalt. Kellegi teise eest mina hääletanud ei ole," kinnitas Ojuland 31. mail.

Riigiprokuratuur on teatanud, et Reformierakonna sisevalimistel väidetavalt toimunud pettus esialgu nende huvi ei pälvi, kuid olukord võib muutuda, kui keegi tunneb, et tema identiteeti on kuritarvitatud. Juhtiva riigiprokuröri Dilaila Nahkur-Tammiksaare sõnul sätestab karistusseadustiku paragrahv 160 küll valimissüüteod, kuid seda vaid seonduvalt riigikogu, kohaliku omavalitsuse või Euroopa parlamendi valimistega.

"Identiteedivargus eeldab aga konkreetset tagajärge, see tähendab kahju isiku seadusega kaitstud õigustele või huvidele, mida aga artiklist ei selgu. Juhul kui artikliks mainitud isikud leiavad, et nende õigusi on rikutud, tuleb neil pöörduda õiguskaitseasutuste poole," ütles Nahkur-Tammiksaar mai lõpus BNS-ile.

Ajalehe Eesti Ekspress andmetel toimus valimispettus nii 2011. kui ka 2013. aastal. Kuus Lääne-Virumaa eakat inimest kinnitasid Eesti Ekspressile, et ei ole valimistel osalenud, ometi on nad Reformeirakonna andmetel andnud oma e-hääle. Ajalehe hinnangul võib tegu olla üksnes jäämäe tipuga, kuna vaatluse alla võeti vaid Lääne-Virumaa piirkond.

Reformierakonna üldkogu valis mais erakonna esimeheks tagasi Andrus Ansipi ja uude juhatusse Kaja Kallase, Urmas Kruuse, Rein Langi, Jürgen Ligi, Kalev Lillo, Kristiina Ojulandi, Urmas Paeti, Keit Pentus-Rosimannuse, Hanno Pevkuri, Laine Randjärve, Valdo Randpere, Taavi Rõivase, Jaanus Tamkivi ja Kairi Uustulndi

 

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD