Välisministeerium tõstis Egiptuse ohuhinnangut ning soovitab tungiva vajadusete riiki reisimist vältida, kuna välisriikide kodanike julgeolek ei pruugi olla tagatud.
Välisministeerium tõstis reisiinfo viieastmelisel ohutasemete real Egiptuse kohta käivat ohuhinnangut ühe taseme võrra neljandale ehk eelviimasele tasemele ning soovitab tungiva vajaduseta riiki reisimist vältida.
Samal tasemel ohuhinnangu on välisministeerium andnud ka näiteks Sudaani, Liibanoni, Iraagi, Pakistani ja Elevandiluuranniku kohta.
Ministeerium tõstis tänavu juulis Egiptuse ohutaseme kolmandale tasemele, mis soovitab võimalusel vältida riiki reisimist ning eriti vältida teatud piirkondi.
Viies ehk viimane ohutase soovitab riiki reisimist täielikult vältida ning riigist viivitamatult lahkuda. Sellel ohutasemel on näiteks Süüria ja Afganistan.
Välisministeerium soovitab ohutuse eesmärgil vältida reisimist Egiptusesse riigis toimuvate rahutuste tõttu. Välisriikide kodanike julgeolek ei pruugi olla tagatud.
Ministeerium palub riigis viibivatel Eesti kodanikel endast teada anda, kas e-posti
Egiptuse üleminekuvalitsus ja armee on kehtestanud üheks kuuks üleriigilise eriolukorra ning öise liikumiskeelu.
Egiptuse politsei vahistas reedel 1004 islamisti pärast kogu päeva kestnud vägivallakeerist, mis nõudis vähemalt 82 inimese elu.
Kolmapäeval hukkus vägivallas vähemalt 638 inimest, neist ligi 400 Kairo protestilaagrite likvideerimisel. Vigastada sai ligi 4000 inimest.