Tallinna kohtumajas neljapäeval põgenenud kahtlusalust ei takistanud esimesel põgenemiskorral käerauad ega ka teisel korral mõlemasse jalga saadud laskehaavad, kuid lõpuks oli haavatud noormees siiski sunnitud end politseinikele kätte andma.
16-aastane Vladimir kandis kuni tänavu juunini erinevate kuritegude, sealhulgas ka raske vägivallakuriteo eest vanglakaristust, kuid vabanes siis vanglast ning ta allutati kriminaalhooldaja järelevalve alla. Oma noorele eale vaatamata juba politseile ammusest tuttav Vladimir hooldusnõudeid siiski ei täitnud, vaid sooritas uue vägivallakuriteo, mille materjalid on praegu prokuratuuris. Ühtlasi alustas politsei tema suhtes veel üle kriminaalasja, kuna selgus, et ta on Kesk-Eestist varastanud sõiduki. Sellega seoses kuulutas politsei ta ka tagaotsitavaks, sest oma elukohaks märgitud Nõmme turvakodust oli ta omavoliliselt lahkunud.
Käesoleva nädala alguses võttis Vladimir ise korrakaitsjatega ühendust ning teatas üllatuslikult, et soovib oma süüasja lahendamisel uurijatega koostööd teha. Kolmapäeval pidaski politsei Vladimiri kinni ning prokuratuur taotles tema vahi alla võtmist. Neljapäeva keskpäeval võttis kohus Vladimiri vahi alla ning korrakaitsjad hakkasid seejärel noormeest viima kinnipidamiskohta. Kella 12.50 ajal, kui Vladimir koos konvoeerijatega väljus Liivalaia kohtumajast, pistis käeradudades kahtlusalune jooksu ning tal õnnestus põgenema pääseda.
Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Priit Pärkna pidas võimalikuks, et korrakaitsjad polnud kahtlusaluse suhtes piisavalt tähelepanelikud, kuna noormees oli eelnevalt avaldanud ise soovi uurijatega koostööd teha. Samuti kasutas Vladimir edukaks põgenemiseks ära asjaolu, et käerauad olid pandud keha ette kokku seatud kätele, samuti seda, et Liivalaia tänaval oli tipptund ja tihe liiklus.
Pärkna sõnul oli politsei jaoks oluline ohtlik kurjategija kiirelt kätte saada ning koheselt asuti selgitama tema võimalikke asukohti, tutvusringkonda ning võeti ühendust ka tema emaga, kellelt olid küll vanemlikud õigused ära võetud. "Ühel hetkel oli meil alust arvata, et Vladimir läheb oma ema juurde Õismäele ning seda kohta asuti jälgima, nagu ka mitut muud aadressi," rääkis Pärkna.
Kella 21 ajal märkasidki kaks erariides kriminaalpolitseinikku, kuidas Vladimir sai Õismäel oma ema kodumaja juures emaga kokku. Peagi tuli nende juurde ka Vladimiri kasuisa ning kõik koos siirdusid elumaja koridori. "Üks politseinik liiklus maja taha, et vältida noormehe põgenemine sealt, teine läks aga üle vaatama koridori, sealhulgas korteri ust, et selgitada erivahendite võimaliku kasutamisega seotud asjaolud," kirjeldas Pärkna toimunut.
Koridori astudes sattus kriminaalpolitseinik ootamatult silmitsi nii Vladimiri, tema ema kui ka purjus võõrasisaga. Kuna Vladimir valdab vaid vene keelt, andis politseinik talle vene keeles teada, et on politseitöötaja, ühtlasi korralduse pikali heita. "Vladimir täitiski vastuvaidlemata politseiniku korralduse, mille järel asus politseinik paigaldama talle käeraudu, õigemini juba teisi, sest eelmised olid purustatud ketiga endiselt Vladimiri randmete ümber," rääkis Pärkna.
Ootamatult muutus aga Vladimiri purjus võõrasisa agressiivseks ja tõukas politseiniku Vladimiri pealt ära. Sellest indu saanud noormees asus samuti korrakaitsjale vastupanu osutama, rünnates politseinikku noaga. Tal õnnestus tabada politseinikku jalga ja selga, mille järel jooksis ta koridori. Haavatud politseinik haaras teenistusrelva ja järgnes talle ning kuna koridoris ründas noaga relvastatud Vladimir teda uuesti, tulistas korrakaitsja tema suunas mitu lasku, tabades noormeest mõlemasse jalga.
"Vladimir jooksis välja, kus politseinik otsustas tulirelva jätkuvast kasutamisest loobuda, kuna ohtu oleks võinud sattuda ümberkaudsed inimesed," rääkis Pärkna, lisades, et haavatud Vladimiril õnnestus taaskord põgeneda.
Südaöö paiku sai politsei teate kiirabilt, et Tallinna bussijaama ootepaviljonis on laskehaavadega noormees. Tegemist oligi oma sõpradega ühendust võtnud Vladimiriga, kusjuures kiirabisse helistasid just sõbrad. "Bussijaamas toimus Vladimiri kinnipidamine vahejuhtumiteta," ütles Pärkna, lisades, et nii Vladimiri kui ka politseiniku vigastused pole eluohtlikud.
Tema sõnul alustas politsei juhtunu asjus kriminaaluurimist karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb vägivalda politseitöötaja suhtes. Uurimine peab selgitama nii Vladimiri, tema kasuisa kui ka teiste võimalike toetajate rolli juhtunus.