Õpetajate kümne kuu keskmine töötasu on 888 eurot

Võrumaa TeatajaOktoobri lõpus maksti töö- ja lisatasudena välja enam kui 1000 eurot õpetaja ametikoha kohta ehk väljamaksed ületasid esimest korda riigi selle aasta keskmise palga, kümne kuu lõikes tõusis munitsipaalkoolide õpetajate keskmine palk 888 euroni.

Haridusstatistika portaalist www.haridussilm.ee ilmneb, et kümne kuu seisuga oli kõrgeim õpetajate keskmine palk Mäetaguse, Kernu ja Sauga vallas, kus see jäi 1079 ja 1287 euro vahele, teatas haridus- ja teadusministeerium BNS-ile. Madalaim oli palk Rägavere, Haaslava ning Lümanda vallas, kus see ületas napilt õpetaja miinimumpalka, 715 eurot. Haridus- ja teadusministeeriumi hinnangul ollakse jõudmas palgatasemeni, milleks riik on sellel aastal toetust eraldanud – keskmiselt 915 eurot õpetaja ametikoha kohta.

Oktoobri seisuga oli 106 omavalitsusel välja maksmata kokku 5,3 miljonit eurot riigi eraldatud palgaraha. See puudutab valdavalt suuremaid linnu ja eelkõige Tallinna, kus 10 kuu arvestuslikku palgatoetust oli kasutatud 90 protsendi ulatuses ehk õpetajate töötasudesse oli jõudmata pea 2,7 miljon eurot – enam kui tuhat eurot õpetaja kohta. Samas maksab oma eelarvest õpetajate palgatoetusele juurde 114 omavalitsust, kuid need  on valdavalt just väiksemad vallad ja linnad.

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo sõnul panustavad  õpetajate palkadesse kõige enam väiksemad omavalitsused. „Kuigi suurte omavalitsuste võimekus on tunduvalt parem, pole nad seni isegi riigi toetust täiel määral välja maksnud,“ rõhutas Aaviksoo ja lisas, et selline ebavõrdsus tuleb kaotada. 

„Kõik omavalitsused peaksid õpetajatööd ühtmoodi väärtustama. Samas on hea meel, et jaanuari 819 eurone palk kasvas juuniks 895 euroni ja oktoobris 1005 euroni. Loodan, et detsembri lõpuks on õpetajatele selle aasta kogu palgatoetus välja makstud,“ lisas minister

Palgastatistika aluseks on omavalitsuste raamatupidamisandmed ning koolide poolt Eesti Hariduse infosüsteemi kantud õpetajate tegelikud ametikohad. Õpetajate palgastatistika avaldamine suurendab nii õpetajaskonna kui ka avalikkuse teadlikkust, kuidas kujuneb õpetaja palk ning milline on riigi ja milline kohalike omavalitsuste roll.

Comments  
  +4
Mitte ei saa aru, kuidas on võimalik, et Lasteaiaõpetajaks olemisel on kogu riigis samad nõuded, kuid palga määrab linn ja direktoril on oma sõna veel palgaküsimuses. Kui see palgaküsimus jääb ikka linna teha, siis näitab viimane Võru linna otsus tõsta palka alates 01.09.2014 õpetajate palka 10%, kuidas väärtustab linn oma järelkasvu arengusse. Kurb, aga mina omaltpoolt tunnustan oma laste õpetajaid, kui parimaid oma töös.
  +7
kui võrus oleksid tugevad õpetajad,siis hoiaksid nad kokku,mitte ei väriseks oma töökoha pärast.tugev õpetaja saab alati tööd ja seisab sirge seljaga laste ees....aga meil ju direktorid ja muud jumalad,partei ja valitsuse poolt paika pandud!kallid tugevad õpetajad,hääletage koos rumalate direktorite vastu...eriti nende,keda mujalt poolt saadetakse.olgem siis tugevad ja näidakem,et ka meil on juhtimisvõimelisi inimesi....ja mõni neist võib kogunisti õpetaja olla!
  +1

Quoting kassapidaja:

900 ja ikka vinguvad


Tore küll nõudma võrdset palka, kui üks on omandanud vastava hariduse ja täiendab end pidevalt, teine ilmselt ei ole viitinud midagi paremat tahtma ja parema hariduse (seega ka ameti ja elujärje) nimel pingutada.
  -1
900 ja ikka vinguvad
  -1
Kuidas nii palju raha kulutada...
  +7
Juhin tähelepanu, et kooliõpetajatele määrab palga suuruse riik, lasteaiaõpetajatele määrab palga suuruse kohalik omavalitsus.

Võru linnas sõltub lasteaiaõpetaja palk tema haridusest-kas kesk-eri, kõrgem.
ise oman kesk-eri ja minu brutopalk on 504 eurot, kätte saan u 440. tööstaaž üle 20 aasta.
võru valla lasteaias on brutopalk ikka kõvasti suurem, üle 100 euro sõltuvalt haridusest.
  +9

Quoting nipitiri:

No ligi tuhandeeurose sissetuleku juures võiks vist hakata lootma, et õpetajad ka õpetamisega pihta hakkavad!!??



Lp. nipitiri
Võrus on väga head ja tugevad õpetajad ning paljudel nendest lõpeb tööpäev kodus keskööl, sest kõik võimalikud kohustused pannakse tööaja sisse, mida ei suuda ükski inimene normtöötundide jooksul ära teha. St. õpetajad teevad väga palju ületunde, mille eest mingit tasu ei saa. Loodetavasti said ka natuke targemaks ja enne järgmist kommentaari viid ennast eluga kurssi.

PS. ma ei ole õpetaja
  -1
No ligi tuhandeeurose sissetuleku juures võiks vist hakata lootma, et õpetajad ka õpetamisega pihta hakkavad!!??
  +1
Ligi 900 euri ja ikka veel vinguvad....wtf ?????
  +1
Tahaks teada, palju on siis meie linna õpetajate ja lasteaiaõpetajate palgad ja miks nad peavad igal aastal linnavalitsusega kokkuleppeid sõlmima?

 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD