Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul oleks ületulevast aastast tulumaksu langetamata jätmine sõnamurdlik ja võiks vastuollu minna õiguskindluse põhimõttega.
"Lastega perede toetused on kahtlemata selline osa eelarve kuludest, mille kaasaegsel tasemel hoidmist tuleb pidevalt hinnata ja vajadusel toetusi ka tõsta. Siiski ei pea me õigustatuks toetuste tõstmist tulumaksumäära langetamise tühistamise arvelt," kirjutab Ligi arvamuses sotsiaaldemokraatide esitatud eelnõu kohta, millega tulumaksumäära langetamise asemel suurendatakse ületuleval aastal lastetoetuseid.
"Tulumaksumäära langetamine on olnud pikaajaline maksupoliitiline eesmärk, mis kirjutati tulumaksuseadusesse juba 2006. aastal. Seda lubadust on tulnud majanduskriisi tõttu edasi lükata, kuid sellest loobumine oleks praeguses olukorras sõnamurdlik ja võib minna vastuollu õiguskindluse põhimõttega," ütles Ligi.
Maksumäära langetamine vähendab Ligi sõnul kõigi maksumaksjate maksukoormust ning aitab seeläbi kaasa ka lastega perede toimetulekule. Riiklike peretoetuste suurendamise vajadust ja võimalusi hinnatakse ka edaspidi ning sobivate katteallikate olemasolul neid ka tõstetakse, rääkis ta.
Ületuleval aastal on olemas allikas nii esimese kui ka teise lapse toetuse tõstmiseks vähemalt 48 eurole, ütles sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Sven Mikser kolmapäeval riigikogus, enne tuleva aasta eelarve vastuvõtmist.
"Selleks tuleb vaid loobuda 1-protsendilisest tulumaksumäära vähendamisest. See jätab alampalga saajale kätte ühe euro, õpetajale 6 eurot ja näiteks peaministrile täiendavalt 48 eurot," ütles Mikser ja lisas "Tegu on selgete alternatiividega, kuna mõlema hinnasilt on umbes 75 miljonit eurot."
Et riigikassase saaks raha, tuleb tulumaksu hoopis tõsta!
18.12.2013 20:15
Ligi andmebaasi üks kasutusvõimalus.
Üsna tõenäoline, et järgmiste riigikogu valimiste järel jäetakse ref koos Ligiga opositsiooni ning valitsuse moodustavad mõned teised erakonnad. Riigiettevõtete juhtkond vahetatakse välja ja senised "tegijad" peavad otsima "uusi väljakutseid". Oletame, et mõned tegijad koos endiste ministrite ja muude valitsuse asjapulkadega otsustavad mingis tulusas ärivaldkonnas ise ilma teha.
Ligi kougib tagataskust andmebaasi ja ütleb: kulla seltsimehed, mul on siin veidi kirjas, et teie huvisfääri põhikonkurent X ostab seda niipalju niiodavalt firmalt Y ning müüb toda naapalju naakallilt firmale Z. Sokutage minu esindajale tilluke mõnekümne protsendine aktsiate kontrollpakk või muud nänni ja teie põhikonkuredi ärisaladused saavad olema teie äriplaani koostamise aluseks. Hiljem garanteerite teie meie erakonna rahalise toe ja järgmise valimisvõidu korral saate lisaks konkurentide ärisaladustele, ka sobiva seaduse.
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/jurgen-ligi-otsus-naitab-et-grupihuvi-peetakse-oilsaks-ja-avalikku-huvi-paheliseks.d?id=67468372&com=1&s=1&no=40
19.12.2013 01:06
Kui juba USA ülivõimas NSA ja kohtusüsteemi karmid karistused ei suutnud lekkeid vältida, siis meie korruptantidest ametnikud on valmis mõnesaja või mõnetuhande euro eest suvalise maksuameti info maha müüma (avalikustatud kohtuprotsessidel ulatusid maksuametnike poolt võetud pistised enamasti mõne tuhande euroni).
Seega selline andmebaas läheks kohe müüki, kui mõni ärimees soovikis konkurendi ärisaladusi 5000 € eest osta. Eesti riigiametnikud on seni odavmüügis olnud (igaüks võib ise guugeldada vastavaid krimiuudiseid maksu- ja muude ametnike kohtukeissidest).
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/jurgen-ligi-otsus-naitab-et-grupihuvi-peetakse-oilsaks-ja-avalikku-huvi-paheliseks.d?id=67468372&com=1&s=1&no=160
mömmik
18.12.2013 21:55
kas te ikka teate, kuskohast see meie raegune maksuameti juht selle lolluse üles korjas? ...VENEMAALT! Jah, putinoid kehtestas venemaal sellise korra, et kõik arved sisestatakse valitsuse poolt väljatöötatud maksuregistrisse ja sinnasamasse ka lepingud ja mis kõige tähtsam, panka on mõtet maksekorraldust kirjutama minna alles siis, kui see süsteem lubab - ehk siis kui on leping kahe firma poolt ette näidata, ja siis saad oma tehingu sooritada... aga venemaalt voolab ikkagi välja miljardeid dollareid....lihstalt selleks peab olema putini klanni liige, et raha kantida. Väikeärid aga on surutud kriminaalidega ühele pulgale.
See totter makseregister oleks tõepoolest andnud võimaluse ametnikel jälgida ettevõtete omavahelisi suhteid ja seoseid lausa onlines. Ja see oleks juba olnud võimas relv parajasti vüimul olijate käes... ja mõelge kui nüüd võimule tuleksid kesikud koos sotsidega? Vene maffial oleks sellisel juhul ju lausa osteühendus eesti ärimaailma kaardile....
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/jurgen-ligi-otsus-naitab-et-grupihuvi-peetakse-oilsaks-ja-avalikku-huvi-paheliseks.d?id=67468372&com=1&s=1&no=120