Siseministeerium esitas kooskõlastamiseks määruse eelnõu, mis kehtestab veekahuri erivahendina kasutamise korra, muuhulgas kohustuse veekahuri kasutama hakkamisest ümbritsevaid eelnevalt teavitada.
Veekahur on politsei või muu korrakaitseorgani eriotstarbeline sõiduk ja töötab erinevatel režiimidel kõrgsurvega veejoaga, mis on mõeldud rahvahulga füüsiliseks mõjutamiseks Eelnõu järgi on veekahuris lisaks veele lubatud lisaainena kasutada markeerivat värvainet, lakrimaatorit või pipragaasi gaasi kontsentratsiooniga kuni viis protsenti.
Veekahurit on keelatud kasutada, kui rahvahulk asub välja lülitamata kõrgepingega elektriseadmete ja -rajatiste läheduses või keemiliste ainete käitlemise koha läheduses, kui keemilised ained veega reageerimisel või veesurve tagajärjel võivad tekitada plahvatusohu.
Enne veekahuri kasutamist on korrakaitseorganil kohustus hoiatada valjuhääldi kaudu veekahuri kasutamisest. Hoiatamisel antakse korraldus lahkuda veekahuri kasutamise mõjualast, teatatakse veekahuri kasutamise algusaeg, mis peab olema piisav vabatahtlikuks lahkumiseks.
Samuti teatatakse veekahuril lisaainete kasutamisest ning selle eesmärgist ning tehakse lisaainete kasutamisel ettepanek läheduses asuvate hoonete uste ja akende sulgemiseks. Vahetult enne veekahuri kasutamist antakse valjuhääldi kaudu teade kahuri kasutamisest.
Kasutamise teatamisest võib loobuda üksnes juhul, kui hoiatamine ei ole võimalik vahetu kõrgendatud ohu tõrjumise või korrarikkumise kõrvaldamise kiire vajaduse tõttu, selgub eelnõust.
Loa veekahuri kasutamiseks annab politseile politsei- ja piirivalveameti peadirektor või tema volitatud politseiametnik ning seaduses sätestatud juhul muule korrakaitseorganile selle juht.
Veekahuri kasutamine protokollitakse ja võimalusel videosalvestatakse.