Eesti hambaravitoetuste süsteem on ajast ja arust

Võrumaa TeatajaRiigikogu Keskerakonna fraktsioon plaanib tuleval nädalal algatada seadusemuudatuse, et töövõimetus- ja vanaduspensionärid, kes proteetilist ravi ja hambaproteese ei vaja, saaksid proteesihüvitiseks ettenähtud raha kasutada hammaste raviks.

"Täna hüvitab riik töövõimetuspensionäridele või üle 63-aastastele vanaduspensionäridele üks kord kolme aasta jooksul hambaproteeside eest tasutud summa 255 euro ulatuses. Eelnõu näeb ette, et seda summat võiks lisaks proteesimisele kasutada ka teiste hambaraviteenuste tarbeks," sõnas keskfraktsiooni esimees Kadri Simson pressiesindaja teatel.

Simsoni sõnul praegustel pensionäridel üha sagedamini suus oma hambad, mitte proteesid. "Selle vanusegrupi hambaravi vajadus on  palju suurem, samas pole noortel pensionäridel veel vaja proteese," lausus ta.

"Arvestades hambaraviteenuste suhteliselt kõrget hinda on selge, et kõik abivajajad ei saa Eestis endale hambaraviteenust lubada. Lisaks antud muudatustele tuleb tõsiselt kaaluda ka täiskasvanute hambaravihüvitise taastamist. Hambaravi on rahastatud riiklikult reguleeritud või kohustusliku sotsiaalkindlustuse kaudu Põhjamaades, aga ka Austrias, Belgias, Prantsusmaal, Saksamaal, Luksemburgis ja Hollandis. Korralik hambaravi aitab hoiduda mitmetest kroonilistest haigustest, samas lagunenud hambad mõjutavad kogu organismi," tõdes Simson.

Comments  
  +6
Meie vaikse palga eest pole voimalik hambaid parandada kannatad valu kuna pole raha et minna arstile,neljakumneselt oled juba ilma hammasteta
  +15
Tegelikult on meil kogu tervisekindlustus ajale jalgu jäänud. Need soodustused, mida saame, on naeruväärsed. Ega see vanakeste proteesitoetuski mingi raha pole. Ja see oleks tõesti õige, et need, kes proteese ei kasuta, saaksid selle summa hammaste raviks. Mõne aja eest kuulsin, et Maxillas oli ühel vanaproual ühe hamba parandamine maksma läinud ligi 1000 eurot. Rohkem see vanaproua enam hambaarsti juurde minna ei julgegi. Mujal riikides tuleb kindlustatud inimestel hambaravi ja isegi prillide eest maksta ainult 20- 30 %. Ülejäänu on ikka kindlustuse rida. Meil paraku peab ka kindlustatud inimene paljud raviteenused ise kinni maksma. Sest eraarstide külastamist kindlustus reeglina ei maksa kinni. Ja seegi on kummalune, et arst kes võtab päeval vastu riiklikus raviasutuses, võtab mõni tund hiljem samades ruumides vastu kui eraarst. Selline tegevus on ka põhjuseks, miks on riiklikes raviasutustes pikad järjekorrad.
  +1
Issand kui ilus on su naeratus, valija
naer naer naer
  +12
Isiklikult ei meenu ühtegi ravitoetuse süsteemi inimvaenulikus EV-s mis ei oleks ajast ja arust.

 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD