Järgmise nädala esmaspäeval algab Lõuna-Eestis kaitseväe iga-aastane suurõppus Kevadtorm, millest tänavu võtab osa üle 6000 inimese.
Kaitseväe igakevadine suurõppus Kevadtorm peetakse tänavu 5.-23. maini Lõuna-Eestis Lõuna kaitseringkonna aladel.
Õppusest võtavad osa seitsme liitlasriigi - USA, Suurbritannia, Prantsusmaa, Poola, Taani, Belgia, Leedu ja Läti - üksused ning samuti on kavas õppusele kaasata Ämari õhubaasis paikenevad Balti õhuturbemissioonil osalevad Taani hävitajad ja õhuväelased.
Poola õhuvägi võtab Kevadtormist osa kolme ründelennukiga SU-22 ja õhutõrjeraketikompleksiga SA-8, viimase ülesanne on kaitsta Ämari lennubaasi ja seda ümbritsevat õhuruumi. Kevadtormist võtab osa ka sel nädalal Eestisse saaabunud Ameerika Ühendriikide 173. õhudessantbrigaadi kompanii.
Lätist võtab õppusest osa jalaväekompanii ning lisaks ka pioneeriallüksus. Jalaväekompaniiga on esindatud Ühendkuningriik. Reedel Eestisse jõudnud Inglismaa kompanii kuulub Lancasteri hertsogi rügementi, sama üksus võttis Kevadtormist osa ka möödunud aastal ning selle rügemendi pataljonid on nelja rotatsiooni vältel tegutsenud koos Eesti kaitseväelastega Afganistanis.
Leedu võtab Kevadtormist osa luurerühmaga, Belgia õhutõrjerühmaga ning Prantsusmaa küberkaitsespetsialistidega. Veel võtavad õppusest osa 13 Taani pioneeri.
Belgia õhutõrjujad kasutavad õhutõrjeraketisüsteemi Mistral, sama süsteemi kasutab ka Eesti kaitsevägi. Eesti õhutõrjepataljoni koosseisus õppusel osalevad belglased panevad välja õhusihtmärgid Eesti õhutõrjujatele laskmisteks.
Liitlaste jalaväeüksused osalevad Kevadtormil oma tavapärase relvastuse ja varustusega.
Tänavu 12. korda peetav õppus hõlmab Võru, Valga, Tartu, Viljandi ja Põlva maakondi, viimati peeti Lõuna-Eestis sarnased manöövrid aastatel 2005 ja 2011.
Taktikalisel väliõppusel harjutavad tänavu kevadel läbi saava väljaõppeperioodi lõpetavad ajateenijate üksused kõrgema üksuse jalaväebrigaadi raamistikus sõjalisi operatsioone.
Tänavusest Kevadtormist võtab plaanide kohaselt osa umbes 6000 inimest. Õppusest võtavad osa erineva tasandi staabid, operatiiv-, reserv- ja Kaitseliidu üksused ning liitlasriikide üksused.
Õppusel matkivad vastasüksuseid Scoutspataljon, Kalevi jalaväepataljon, reservväelastega mehitatud õhutõrjepataljon ja välisriikide üksused.
Esimest korda juhib õppust kaitseväe kõige kõrgem juhtimisorgan ehk ühendstaap.