Menu

Praktilised aiatööriistad muudavad töö kiireks ja lihtsaks

  • Kirjutas Sisuturundus

Pixabay

Vaadates aiatööriistade valikut tekib tunne, et iga töö jaoks on vajalik erinev tööriist. Valik on väga suur ja kirju, erinevaid tootjaid palju – kuidas valida oma aeda need kõige vajalikumad ja praktilisemad abimehed, mis muudavad töötamise aias lihtsamaks?

Kahtlemata on aiatöödel suureks abiks sobivad tööriistad, aga enne kui ostad kokku suure hulga erinevaid tarbeid, loe järgmist ülevaadet tõeliselt praktilistest ja vajalikest aiatööriistadest. Tegelikult on mitmed tööriistad multifunktsionaalsed ja neid saab edukalt kasutada erinevate tööde juures. Lisaks on mitmeid nippe, millele tähelepanu pöörata valiku tegemisel. Näiteks, kui oled ostnud kasvuhoone k-rauta.ee lehelt, vali väiksemad või ilma varreta tööriistad, nendega on lihtsam seal toimetada.

Professionaalsete aiapidajate arvates on kõige vajalikumad aiatööriistad erinevas suuruses kühvlid.

Huvitav on siinkohal see, et ei tasu alahinnata väiksemaid ja voolujoonelisemaid kühvleid – esmapilgul võib tunduda, et suurema kühvliga saab töö kiiremini tehtud, aga tegelikult on väiksem kühvel kergem, täpsem ja mugavam. Sellega on hulga mõnusam peenarde vahel toimetada, taimi istutada või neid eraldada. Näiteks umbrohu juurijat saab kasutada nii võilillede eemaldamiseks murust, kui istutamise või eraldamise abivahendina.

Kindlasti on aias hädavajalik korralik terav pussnuga.

Terava noaga saad hõlpsasti lõigata kasvuhoones nööre, eemaldada kuivanud lehti või teisi taimeosasid, lõigata väiksemaid põõsaid või puuoksi. Pussnoa hoiustamisel ole väga ettevaatlik, et see ei satuks väikeste laste kätte.

Väga vajalik aias töötamiseks on kastekann või piisava pikkusega kastmisvoolik.

Kastekanne tehakse väga erinevast materjalist ja suurusega. Vali kastekann, mida jõuad vaevata tõsta, nii saad paremini juhtida veejuga, ujutamata taimi üle. Väga mugav on ka pikk kastmisvoolik, kus saab valida erinevate survete vahel, kas kasta korralikult värskelt istutatud taimi või kergelt pihustada lehti kuumal suvepäeval.

Reha ei ole vajalik ainult lehtede riisumiseks, tegemist on samuti väga multifunktsionaalse tööriistaga.

Tänapäeval on rehad valmistatud eriti mugavalt ja enamasti saab ühele varrele lisada erineva otstarbega rehasid. Sama tööriist sobib seega nii lehtede riisumiseks, käbide kokkukorjamiseks kui peenarde tegemiseks, lihtsalt tuleb kinnitada õige otsik.

Pixabay

Tugevad aiakäärid või oksakäärid muudavad lihtsaks taimede lõikamise.

Suur hulk taimi tuleb kevadel või sügisel tagasi lõigata, et nad kasvaksid tihedamaks ja kannaksid hästi vilju. Korralikud aiakäärid sobivad nii vanade vaarikataimede lõikamiseks kui marjapõõsaste trimmimiseks. Lisaks on need suurepärased vahendid pärast muruniitmist põõsaste alt ja teistest kitsastest kohtadest muru lõikamiseks.

Aiakäruga hoiad suures aias kokku aega ja ei pea pidevalt edasi-tagasi jooksma.

Aiakäruga saad mugavalt kasvuhoonesse mulda juurde tuua, vedada kive või kokku korjata aiaprügi.

Labidas tuleks valida korralik ja kvaliteetne, sellisel juhul saad sama tööriista kasutada pikki aastaid.

Jälgi, et sellel oleks mugav käepide ja labidas oleks piisavalt terav. Hea labidaga on palju kergem kaevata uusi peenraid, tõsta mulda või istutada taimi.

Aitööriistade valikul ära unusta ka korralikke aiakindaid - need kaitsevad käsi töötamise ajal ja villid ei teki nii kiiresti. Praktilised ja mugavad aiatööriistad muudavad vajalikud aiatööd hulga nauditavamaks. Korraliku valiku tööriistadega saab töö tehtud kiiremini ja väiksema vaevaga. Mitmed aiatööriistad on väga multifunktsionaalsed ja hoiavad kokku raha.

Vali aeda elementaarsed tööriistad nagu kühvel, labidas, pussnuga, aiakäärid ja reha. Veelgi mugavaks toimetamiseks muretse aiakäru ja kastmisvoolik kastekannu alusel. Vali kasvuhoone k-rauta.ee lehelt ja sinna juurde vajalikud tööriistad kodust lahkumata.

Sisuturundus

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD