Menu

Väikelaenu eest reisile – kas hea mõte?

  • Kirjutas SISUTURUNDUS

Väikelaenu eest reisile – kas hea mõte?

Tahad minna reisile, kuid sul puuduvad selleks vajalikud vahendid? Selline olukord võib tekkida paljudel. Õnneks on sellele lahendus – laen.

Laenu võtmine ei pruugi aga alati olla vastutustundlik. Selle, kas väikelaenu eest reisile minek on hea mõte või mitte, teeme kohe selgeks.

Mis on väikelaen?

Väikelaen on tagatiseta laen, millega on laenuvõtjal võimalik teha peaaegu ükskõik, mida hing ihaldab. Tegemist ei ole sihtotstarbelise laenuga, seega saad laenurahaga renoveerida vanaema kodu, alustada firmat või reisida mõnele troopilisele saarele.

Väikelaen reisiks

Väikelaenu eest reisile minek on seega täiesti võimalik. See, kas see ka hea mõte on, oleneb mitmest aspektist. Enne laenamist mõtle järgmistele küsimustele:

1. Kas sa oled võimeline laenu tagasi maksma – ole enne laenu võtmist kindel, et sa suudad raha ka õigeaegselt tagasi maksta. Pane kirja kõik oma igakuised sissetulekud ja väljaminekud ning vaata, kas sinu eelarves on ruumi ka laenu osamaksete jaoks.

2. Kas oleks mõttekam reisiks ise raha säästa – väikelaen on tagatiseta laen, mis tähendab, et laenuandja määrab sulle intressi ja maksimaalse laenusumma sinu krediidiajaloo ning praeguse sissetuleku põhjal. Füüsilist garantiid tal sulle laenu andes aga ei ole ning seetõttu on ka laenu intressimäär suurem.

Laen võimaldab sul reisile minna kohe, kuid kui sa ei soovi kulutada raha intresside maksmisele, oleks otstarbekam reisiga oodata ja selleks raha ise kokku koguda.

3. Kuidas reisida säästlikumalt – maailmas on palju põnevaid riike, kuhu paljud inimesed reisida tahavad. Samas on paljud neist ka suuresti turistilõksud, mis tekitavad reisijatele suuri väljaminekuid. Kuigi Pariis võib esiti kõlada nagu imeline sihtkoht, on tegemist väga kalli linnaga. Uuri selle asemel alternatiivseid riike või linnu, mis teevad su rahakotile vähem kahju. Soodsatest ja põnevatest reisisihtkohtadest leiad internetist mitmeid artikleid. Kui valid vähem kuluka riigi, pead võtma ka vähem laenu!

Reisilaen vs väikelaen

Tegelikult on reisimise jaoks olemas ka spetsiaalne laenutoode – reisilaen. Reisilaenu näol on tavaliselt tegemist tagatiseta väikelaenuga. Sellel laenul on aga erinevalt klassikalisest väikelaenust kindel otstarve – reisi rahastamine. Reisilaenuga saad maksta lennukipiletite ja hotellitoa eest, soetada koha peal suveniire ning finantseerida muid reisil tekkivaid kulutusi.

Osad laenuandjad pakuvad reisilaenuna ka reisiks mõeldud krediidikontot ehk virtuaalset krediitkaarti. Reisiks mõeldud laenulimiit on paljudele inimestele meelepärasem kui klassikaline väikelaenu stiilis reisilaen. Krediidilimiidi puhul pead intressi maksma vaid selle raha eest, mida päriselt kulutad, mitte kogu limiidiks määratud summa pealt.

Näiteks võidakse sulle avada 2 000 euro suurune reisilimiit. Kui sa kulutad reisil olles sellest reaalselt vaid 1 500 eurot, siis maksad intressi ka ainult 1 500 euro pealt, mitte kogu 2 000 euro pealt.

Sisuliselt pole klassikalisel reisilaenul ega väikelaenul suurt vahet. Seega, kui otsid soodsaid pakkumisi, jälgi võrreldes nii laenude krediidi kulukuse määra kui ka intressi ning vali see laen, mille tingimused sulle kõige paremad tunduvad.

Kust leida reisilaen?

Eraldi reisilaenu pakuvad laenufirmadest näiteks Bondora, BestCredit, Credit24, Raha24, MoneyZen ning Hüpoteeklaen AS (tegu ei ole väikelaenuga, vaid laenuga kinnisvara tagatisel) ja pankadest BigBank, Holm Bank ja Coop Pank.

Ühest vastust küsimusele, kas väikelaenu eest reisile minek on hea mõte, ei ole. Kui oled vastutustundlik laenaja, kellel on stabiilne piisavas suuruses sissetulek ning puuduvad maksehäired, ei tohiks sul väikelaenu taotlemisel probleeme tekkida. Kui sa pole aga kindel, kas reisilaenu võtmine mõistlik on, võid alati küsimuste korral finantsnõustaja poole pöörduda.

Sisuturundus

20 PÄEVA ENIMLOETUD