Mitmed omavalitsused kaaluvad avalikes kohtades napsitamise keelamist

Vaade Tamula rannale Foto: INNO TÄHISMAAMitmed Eesti omavalitsused kaaluvad võimalust piirata alkoholi tarbimist avalikes kohtades ning mitmed omavalitsused on piirangud juba kehtestanud, kirjutab Postimees.

Juuli alguses jõustus korrakaitseseaduse säte, mis lubab paljudes avalikes kohtades alkoholi tarbida, kui sellega ei häirita teisi. Samas jäeti omavalitsustele õigus määrata kindlaks lastele suunatud või tervise edendamiseks mõeldud paiku, kus see lubatud ei ole.

Pärnu on juba kuulutanud alkoholivabaks alaks kesklinna, rannapromenaadi, ja pargid. Alkoholi joomine on kesklinnas lubatud vaid toitlustusasutustes. "Me ei soovi näha inimesi jalutamas mööda Rüütli tänavat, õllepudel käes, või Rüütli ja Martensi väljakul napsi võtmas," lausus linnapea Toomas Kivimägi.

Alkoholi joomine on lubatud suvepealinna mõnes pargis, kus inimesed on harjunud piknikut pidama. Samuti rannaliival eeldusel, et seda ei tehta klaaspudelist.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf märkis, et ilmselt keelatakse alkoholi tarbimine pealinna randades.

Pirita linnaosa valitsus on selleks palve linnavalitsusele  juba esitanud. Alkoholi joomise tahavad randades ja laste mänguväljakutel keelustada ka Põhja-Tallinn ja Haabersti.

Mitu omavalitsust on äraootaval seisukohal.  «Kuna seadus on nii värske, on raske hinnata, kas miski on muutunud. Ise loodan, et ükski seadus ei pane inimesi rohkem alkoholi tarbima,» rääkis Keila abilinnapea Timo Suslov.

Kui alkoholi tarvitamine avalikus kohas muutub probleemiks, siis seisavad erimeetmete  rakendamise arutelud ees näiteks Võrus. Pärast suve plaanivad küsimust arutada ka Viljandi ja Kuressaare. Jõgeval oli teema päevakorral viimasel volikogu istungil, ent kuna suvi on selles linnas rahulik, ollakse ootel, kuidas hakkab linnapilt muutuma.

Haapsalu, Valga ja Saue ei pea muudatust praegu probleemiks.

Kõige vabameelsemalt suhtub alkoholi tarbimisse avalikes paikades ilmselt Tartu. Linnasekretär Jüri Möldri sõnul on korrakaitseseaduses juba sätestatud, et alkoholi juues ei tohi teisi häirida. Ta märkis veel, et ka kohtud ei ole pidanud põhjendatuks korrakaitseorgani sekkumist olukorras, kus alkoholi tarbimine teisi ei häiri või ei ole ohtlik.


 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD