Tulenevalt maailmaturuhindade kasvust ning dollarikursi tugevnemisest tõstis Olerex bensiini ja diislikütuse hinda 2,5 sendi võrra liitrist.
Peale hinnatõusu maksab bensiin 95 Olerexi automaatjaamades 1,184 eurot liiter, bensiin 98 maksab 1,224 eurot liiter ja diislikütus 1,139 eurot liiter, teatas ettevõte.
Olerexi juhatuse liikme Alan Vahti sõnul on maailmaturuhinde kasvu peamisteks põhjusteks esimesed märgid USA naftatoodangu vähenemisest, jutud OPEC-i võimalikust toodangu kärpimisest ning suurenenud pinged Jeemenis, Iraagis ja Süürias.
USA Energiaagentuuri hinnangul võib USA kildanafta tootmine järgmisel kuul väheneda esimest korda viimase nelja aasta jooksul. Ehkki langus ei pruugi tulla suur, on see siiski olulise kaaluga, sest seni on USA tootnud toornaftat viimase 43 aasta rekordmahus. Lisaks hinnatakse kildanafta tootmise langust ka juuniks. Alates 2010. aastast on kildanafta tootmine aidanud suurendada USA summaarset nafta tootmist 4 miljoni barreli võrra päevas. Kildanafta tootmise langus on aga selgeks märgiks, et madalad kütusehinnad vähendavad tootmist. Vaatamata kildanafta tootmise langusele prognoositakse, et USA naftavarud kasvavad veel mõne järgneva nädala jooksul, mis võivad endaga kaasa tuua mõningaid hinnakorrektsioone allapoole ka Eesti kütuseturul.
Teisipäevaste maailmaturuhindade kasvule avaldas mõju ka Iraani ettepanek OPEC-i naftatoodangu vähendamiseks 5 protsenti ehk 1,5 miljoni barreli võrra päevas. Märtsis tootis OPEC 30,72 miljonit barrelit naftat päevas, mis on suurim kuine toodang alates 2012. aasta novembrist. OPEC-i järgmine kohtumine leiab aset juunikuus.
Alates möödunud reedest on bensiini ja diislikütuse maailmaturuhinnad tõusnud vastavalt 3,6 ja 3,9 protsendi võrra. Kütusehindade tõus on jätkunud ka kolmapäeval. Lisaks on samal ajal sisseostuhindade tõusule avaldanud täiendavat mõju ka dollarikursi tugevnemine 2 protsendi võrra ehkki teisipäeval peale Euroopa Keskpanga kursi sulgumist dollarikurss mõnevõrra langes, kuid jäi siiski reedesest kursist tugevamaks.