Koostöös kohalike omavalitsuste ja kogukonnakeskustega paigaldab päästeamet kasutatavate valveta veekogude äärde sel suvel 34 täiesti uut veeohutusstendi.
Kümneid stende remonditakse ning varastatud päästerõngad või viskeliinid asendatakse uutega, teatas päästeamet BNS-ile.
Stendide eesmärk on pakkuda inimestele informatsiooni veeohutusest, esmaabist ja päästevahendi kasutamisest ning annab ka võimaluse õnnetuse korral abivahendi järele haarata. Kiire abi kutsumiseks on sinna märgitud ka asukoha koordinaadid.
Päästeameti ennetustöö osakonna juhataja Indrek Intsu sõnul on Eestis palju inimeste poolt armastatud ujumiskohti, kus puudub rannavalve ja nende asukohtki ei pruugi olla alati asula lähedal, kus abi kiirem. „Andsime sel aastal taas kohalikele omavalitsustele võimaluse lisada enda valveta veekogude äärde, kus inimestele meeldib suplemas käia, veelgi abivahendeid. Kahjuks tuleb lisaks uutele stendide tegeleda ka eelnevatel aastatel paigaldatute uuendamisega. Igal suvel rüüstatakse veeohutuse abimehi ja varastatakse kümneid päästerõngaid või viskeliine. Seetõttu täiendame ka juba rajatud stende uute vahenditega. Mõnedes kohtades kaalume ka päästevahenditele GPS-seadmete paigaldamist,“ lisas Ints.
Alates aastast 2012 on paigaldanud 143 stendi, millele lisanduvad veel tänavu paigaldatavad. Paneme kõikidele inimestele südamele, et püstakutel olevad päästevahendid on mõeldud päästmiseks ning kindlasti ei tohiks vahendeid rikkuda ega varastada. Seetõttu on ka päästerõngal lause „Kui varastad päästerõnga, varastad elu“.
Kokku paigaldab päästeamet Pärnumaale kuus, Järvamaale ühe, Raplamaale kolm, Harjumaale kolm, Jõgevamaale kaks, Viljandimaale neli, Tartumaale kaheksa, Valgamaale kolm ja Võrumaale neli veeohutusstendi.
Kokku on sel aastal uppunu 17 inimest, eelmisel aastal samal ajal oli see arv 25.
{fcomment}