Riigikogu pensionideks kulub järgmisel aastal üle 5,3 miljoni euro

FOTO: VT

Riigikogu endiste liikmete pensionideks kulub järgmisel aastal 5 303 459 eurot, selgub esmaspäeval valitsuses heakskiidu saanud 2016. aasta riigieelarvest.

Enam kui 5,3 miljoni euro suurune pensionisumma jaotub eelarve järgi 182 inimese vahel, mis teeb keskmiselt aastas inimese kohta 29 139 euro suuruse tulu. Samas summa suurus sõltub konkreetsest tööajast parlamendis.

Riigikogu pensionid makstakse vastavalt Eesti ülemnõukogu 12. koosseisu ning riigikogu 7., 8. ja 9. koosseisu liikmete pensioni seadusele. Eesti ülemnõukogu ning riigikogu 7. ja 8. koosseisu liikmete vanaduspensioni suuruseks on 75 protsenti riigikogu liikme ametipalgast. Riigikogu 9. koosseisu liikme pension sõltub riigikogus töötatud ajast ja on 30-75 protsenti riigikogu liikme palgast. Toitjakaotuspensioni suuruseks on 30 protsenti riigikogu liikme ametipalgast.

Riigikogu 9. kooseisu parlamendiliikme eripensioni määrad sõltuvad riigikogus töötatud aastatest ehk vähemalt kolmeaastase tööperioodi eest on pension 40 protsenti riigikogu liikme ametipalgast, kuus aastat riigikogus töötanud saadikul 60 protsenti riigikogu liikme ametipalgast ning vähemalt üheksa aastat parlamendis veetnud saadik saab pensioni 75 protsneti ulatuses riigikogu liikme ametipalgast.

Riigikogu kantselei tegevuskulud on järgmisel aastal kokku 21 987 095 eurot ehk võrreldes tänavuse aastaga on langus 14,2 protsenti. Toetusteks läheb 5 208 994 eurot ning tööjõu- ja majanduskuludeks 16 778 101 eurot.

"Seadusandliku võimu teostamise tegevusvaldkonnas tagatakse riigikogu asjatundlikum nõustamine ning efektiivne ja tõrgeteta töö. Parandatakse avalikkuse informeeritust läbi mitmekülgsema juurdepääsu tagamise riigikogu tööle. Tõhustatakse koostööd teiste riigiasutuste, teiste riikide parlamentide ja parlamentaarsete koostöö-organisatsioonide, Euroopa Liidu institutsioonide ning huvirühmadega," seisab riigieelarve eelnõus.

Riigikogu 13. koosseisu töötasu makstakse vastavalt kõrgemate riigiteenijate ametipalkade seadusele, mille alusel arvutatakse riigikogu liikmetele töötasu. Kõrgeim palgamäär on 5200 eurot, mis indekseeritakse iga kalendriaasta 1. aprillil kõrgeima palgamäära indeksiga. Riigikogu liikmete ametipalga koefitsiendid on vahemikus 1-0,65. Kulud nähakse ette kuuele fraktsioonile, 11-le alalisele komisjonile ning viiele eri- ja uurimiskomisjonile. Riigikogu 13. koosseisu töötasu väheneb 2015 aasta volituste lõppemise hüvitiste võrra.{fcomment}


 


 

LOE VEEL


 

VIIMATI LISATUD


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD