Euroopa riikide sotsiaalküsimusi, sealhulgas pere toimetuleku näitajaid analüüsiva Euroopa Komisjoni tööhõive ja sotsiaalarengu raporti kohaselt ohustab Eesti lastega peresid kõige enam vaesus ja madal tööhõive, kirjutab Eesti Päevaleht.
Raporti koostajad vaatasid näitajaid, nagu emade tööhõive, vanemate tööhõive lõhe, emade ja lasteta naiste tööhõive vahe ja laste suhteline materiaalne vaesus võrreldes täiskasvanutega, samuti võrreldi lastega perede sissetulekut lasteta perede omaga.
Kõiki neid näitajaid analüüsides jõuti järeldusele, et Eesti lastega peresid ohustab enim vaesusse langemise ja tööhõive probleem. Riikide andmete võrdlusest selgus, et Eesti emad jäävad pärast lapse sündimist kõige pikemalt tööturust eemale ning enne lapse aastaseks saamist läheb tööle tagasi vaid 20 protsenti naisi ja aastal pärast lapse sündi veidi alla 40 protsendi emasid.
Pikaaegse tööturult eemalejäämise väga oluline mõju on see, et hiljem tööle tagasi minnes ootab neid pigem sissetulekute kahenemine.
Eestiga sama ohtu jagavad Lõuna-Euroopa riigid, näiteks Bulgaaria, Hispaania, Horvaatia ja Kreeka.
Paremate tulemustega riikide eesotsas nii vaesusriski kui ka lapsevanemate tööhõive poolest on Rootsi, Taani, Holland ja Sloveenia.