E-maksuametis saab tutvuda tuludeklaratsiooni eeltäidetud andmetega

Esmaspäevast kolmapäevani on e-maksuametis võimalik tutvuda eelmise aasta tuludeklaratsiooni eeltäidetud andmetega, tulude deklareerimine algab 15. veebruaril.

"Eeltäidetud deklaratsiooni puhul tuleks eeskätt vaadata seda, kas kõik vajalikud andmed on deklaratsioonis olemas. Kui on aasta jooksul on teenitud tulu, mida eeltäidetud tuludeklaratsioonis ei kajastu, siis see tuleb sinna ise juurde lisada," ütles maksu- ja tolliameti pressiesindaja Mailin Aasmäe BNS-ile.

"Kui tuludeklaratsioonis on andmed puudu või erinevad inimesele teadaolevast, siis tuleb ühendust võtta väljamakse tegija või kulu saajaga ja paluda puuduolevad andmed maksu- ja tolliametile esitada või juba esitatud andmeid parandada," lisas ta.

Eeltäidetud andmetega saab tutvuda e-maksuameti keskkonnas 8.–10. veebruaris. Sellest aastast alates eeltäidetakse lisaks tavapärasele teabele muuhulgas ka lapse tulud, kelle pealt soovitakse saada täiendavat maksuvaba tulu soodustust.

Tuludeklaratsiooni esitamine e-maksuametis algab 15. veebruaril, samast päevast hakkavad ka maksuameti teenindusbürood väljastama eeltäidetud tuludeklaratsiooni paberil. Deklaratsioon tuleb esitada hiljemalt 31. märtsiks. Veebikeskkonnas tulud deklareerinud klientidele algab tulumaksu tagastamine 29. veebruaril, deklaratsiooni paberil esitanud klientidele aga 20. aprillil.

Juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtaeg on 1. juuli. Juhul, kui deklareeritakse ettevõtlustulu, kasu vara võõrandamisest või välisriigis saadud tulu, siis on tähtaeg 3. oktoober, samal päeval on tähtaeg ka mitteresidendile, kes deklareeris mahaarvamisi Eestis.

Eelmisel aastal kehtis tulumaksumäär 20 protsenti, samas kui aasta varem oli see 21 protsenti. Maksuvaba tulu oli aastas 1848 eurot ning täiendav maksuvaba tulu alates teisest lapsest samuti 1848 eurot, aasta varem olid mõlemad näitajad 1728 eurot.

Täiendav maksuvaba tulu pensioni korral oli mullu 2640 eurot, aasta varem oli see 2520 eurot ning töötuskindlustumakse määr töötajale langes eelmisel aastal tunamulluselt 2 protsendilt 1,6 protsendile.

Samuti muutus pärandvara müügi maksustamise kord. Kui 2014. aastal võeti pärandina saadud soetamismaksumusesse arvesse pärandaja kulutused juhul, kui kulutused olid dokumentaalselt tõestatud, siis eelmisest aastast alates loetakse pärandina saadud vara soetamismaksumuseks vaid pärija tehtud kulud.

Muudatused olid ka põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti (PRIA) toetuste maksustamisel. Kui varem oli maksustatav toetus vaid ettevõtluseks antud toetus, siis alates 2015. aastast on maksustatavad kõik saadud toetused.


 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD