Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski kirjutas sotsiaalvõrgustikus, et politsei tegeleb peaaegu eranditult nende probleemidega, mis tulenevad alkoholi liigtarvitamisest.
"Politsei tegeleb pea eranditult alkoholikahjudega. See on ebanormaalne ja just seepärast peab alkoholipoliitikas lõpuks tõsiseid samme astuma," kommenteeris Osinovski reedel politseile laekuvate väljakutsete põhilist olemust.
"Alkohol, olgu ta lahja või kraad kangem, ei ole süütu karastusjook," kirjutas politsei- ja piirivalveamet (PPA) Facebooki seinal teismeliste alkoholilembuse kohta. "Selle tarvitamine rikub lapse tervist, kuid samamoodi on alkohol maailma alles uudistavale noorele suureks riskiks sattuda sõnelusest konflikti, sealt kaklusesse ja edasi juba kõige halvemal juhul ka kuriteo ohvriks. Lapsevanematel on laste sirgumisel tähtis osa – suhelda järjepanu oma lastega ning tunda siirast huvi nende käekäigu ja tegemiste vastu."
Reede hommikul kell kaheksa alustas politsei neljandat väljakutsetemaratoni sotsiaalvõrgustikus, mis tähendas seda, et 24 tunni jooksul avaldas PPA enda Facebooki seinal hädaabinumbrile saabuvate telefonikõnede sisu.
"Kui vaadata väljakutsetest tehtud 650 postitust sõnapilvena, võib leida vastuseid küsimusele, mis või kes möödunud ööpäeva jooksul Eesti inimeste turvalisust ja turvatunnet kõige rohkem häiris. Kes on see "joobes mees Tallinnas" ja miks ta on," kirjutas PPA väljakutsemaratoni kokkuvõtteks.
Politsei kõrvaldab autoroolist üha enam narkojoobes juhte
Politseil tuleb üha enam kõrvaldada auto juhtimiselt selliseid inimesi, kes on rooli taha istunud pärast narkootikumide tarvitamist.
Üha enam kõrvaldame autoroolist juhte, kes on uimasteid tarvitanud, teatas enda Facebooki seinal politsei- ja piirivalveamet (PPA).
Narkojoobes juhti saab kohus kriminaalkorras karistada kuni 500 päevamäära suuruse rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.