Menu

Minister Mihhail Korb: ei ole välistatud, et Mikitamäe ja Värska liituvad Räpina ning Meremäe vald Võru suunal

Põlva maavalitsuse saalis 17. jaanuaril kell 14.15. Et minister Mihhail Korb hilines kohtumisele Põlvamaa omavalitsusjuhtidega, siis loeti innukalt sama päeva Võrumaa Teatajat. Pildil paremal ministrit saatnud riigikogu liige Anneli Ott.  FOTO: ANDREI JAVNAŠAN Võrumaa Teataja

HALDUSREFORM • Põlva pürib Kagu-Eesti haldusreformi võtmelinnaks. Üleeile oli Põlvas Eesti Linnade Liidu juhatuse koosolek, mille esimeseks päevakorrapunktiks oli haldusreformi hetkeseis ja jätkuprotsessid. Esines riigihalduse minister Mihhail Korb, kes tunnikese aega hiljem kohtus Põlva maavalitsuses omavalitsusjuhtidega.

Mihhail Korb ütles sissejuhatuseks, et viie tuhande piir omavalitsuse suuruses on määrav.

„Häädemeeste vallas on viiest tuhandest puudu 12 inimest,” ütles minister Mihhail Korb ja täpsustas, et see ei ole siiski viis tuhat, nagu haldusreformi seaduses ette nähtud.

Kanepi vallavanem Mikk Järv, kes istus otse ministri vastas laua otsas, küsis otse, et kui viiest tuhandest on nende kolmikvallas puudu 38 inimest, et kas siis ei saaks rakendada erisust nagu Antsla ja Urvaste puhul?

Kommentaarid  

+3 #1 spiro agnew 2017-01-19 11:21
krr
hakkab lõpuks arukat versiooni ka tulema mitte väikse huvigrupi äriprojekti pöörlevate veskite vahtu pidevalt ei pea kuulma ja lugema.
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #2 hahha 2017-01-19 11:32
Action käib Põlvas. :P :P Pagulase linn saab sellest varsti:))))
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED