Menu

.      

Võrumaa käsitöö ja talutoodang jõudis riigikokku näitus-müügile

  • Kirjutas BNS

FOTOD: Riigikogu

Võru maakonna käsitöö ja talutoodang jõudis teisipäeval Toompea lossi riigikokku, kus kuni kolmapäevani toimub jõulueelne näitus-müük.

Traditsioon sai alguse 23 aastat tagasi ning seni on jäänud ära vaid üks näitus-müük. Mitmendat korda toimus näitusmüük lisaks riigikogu hoonele ka ministeeriumite ühishoones.

Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liikme Tiit Tootsi sõnul pakub näitusmüük Võru maakonna käsitöölistele ja toidutootjatele ainulaadset platvormi, et enda kaupa müüa tutvustada. Riigikogu liikmete jaoks on see aga Tootsi arvates suurepärane võimalus osta endale võrumaiseid jõulukingitusi. 

FOTOD: Riigikogu

Näitus-müügi kuulutas avatuks riigikogu esimees Lauri Hussar. Võrumaa juurtega Hussar viitas oma tervituskõnes, et traditsiooni hoitakse elus edaspidigi ning kolme aasta pärast täitub sel juba veerand sajandit. “Te toote meile lume ja te toote ka jõulumeeleolu,” sõnas ta lisades, et tema arvates on just Võru maakonnas enim jõulutunnet.

Näitus-müügist vähemoluliseks ei pidanud ta ka Võru maakonna kohalike omavalitsuste esindajate ringreisi Tallinnas. “Mul on väga hea meel, et koos käsitööga tulevad siia riigikogusse alati ka Võrumaa omavalitsusjuhid, et riigikogu liikmetega arutada ja leida lahendusi Võru maakonna arenguks,” ütles Hussar. 

Lisaks sellele, et kõigil riigikogu liikmetel ja ministeeriumite töötajatel on kokku kolme päeva jooksul võimalik soetada Võru maakonna erinevaid tooteid, said kõik riigikogu 101 liiget Võru maakonna käsitöölistelt ja toidutootjatelt kingituseks meepurgi.

Käsitöö, hoidiste ja talutoodangu kogumist vedasid eest Võrumaa Arenduskeskus, Toiduvõrgustik Uma Mekk, Seto Käsitüü Kogo, Vana-Võromaa Käsitüü ja Seto Küük.

20 PÄEVA ENIMLOETUD