Menu

Võru linn jääbki tervisekeskusest ilma

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Lõuna-Eesti haigla planeeritud tervisekeskuse asukoht kaardil. Keskusest vasakule jäävad Maksimarketi ja Rimi hooned.PETTUMUS ❯ Nii nagu maavanem Andres Kõiv kartis, jääbki Võru linn tervisekeskusest ilma, sest Võru linn seda soovitud kohta teha ei saa ja Võru haigla seda enam planeeritud kohta teha ei taha.

„Meie poolt mingit muutust ei ole,” kommenteeris eile asja ASi Lõuna-Eesti Haigla ehk lühidalt Võru haigla juht Arvi Vask. Kuu aega tagasi lausus Vask, et haigla selle teemaga enam ei tegele. „Linn on avalikult ja ministeeriumile deklareerinud, et nemad teevad,” lisas ta.

Võru linn võttis tervisekeskuse ise teha ja planeeris selle Jüri tn 42 krundile, kus praegu asub täiskasvanute gümnaasiumi hoone. Linnavalitsus tahtis selle hoone maha võtta, aga muinsuskaitseamet polnud nõus.

Arvi Vask on sama juttu rääkinud ka Võru linnavalitsuse liikmetele. Võru linnavalitsuse info kohaselt kohtus linnapea 7. aprillil Arvi Vaskiga, et paluda antud küsimuses tema seisukohta. Paar nädalat varem ilmnes, et muinsuskaitseamet ei anna nõusolekut tervisekeskuse rajamiseks Jüri 42 krundile ning seoses sellega uuriti võimalust, kas Lõuna-Eesti haigla soovib oma planeeringuga jätkata. Arvi Vaski seisukoht oli, et Lõuna-Eesti haigla pole tervisekeskuse arendamisest enam huvitatud.

15. mail kinnitas Arvi Vask abilinnapea Sixten Sillale, et Lõuna- Eesti haigla pole tervisekeskuse arendamisest huvitatud, korrates varem väljaöeldut – kuivõrd kehtiv seadusandlus ei võimalda teise tasandi tervishoiu teenuse osutajal ehk siis haiglal esmatasandi tervishoiu teenust pakkuda, siis ei näe Lõuna-Eesti haigla sellel ettevõtmisel ärilist mõtet.

{fcomment}

Kommentaarid   

+1 #11 Guest 2015-07-15 16:53
Lugege õhtulehte ja saate kõhutäie naerda ullsilja ullustest.
Koolist veeti suitsuvorstiga läbi nüüd on suur arvaja. Häbi raasugi sellel naisel pole ? See mis meelel see keelel. Kuidas sihukesi ullikesi küll igalepoole valitakse, nõus eelmisega, paras paar selle karbaga.
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #12 Huvitav 2015-07-15 17:00
Kui suur on Karba ja Suija IQ ?
Tsiteeri | ebasobiv
+4 #13 irw 2015-07-15 20:49
Huvitav kirjutas:
Kui suur on Karba ja Suija IQ ?

kindlasti suurem kui tervel IRL-i kolleegiumil kokku
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #14 spiro agnew 2015-07-16 13:30
kõrvalt kirjutas:
Huvitav, kuidas küll Võru Tarbijate Ühistu suudab mõjutada Tartu Ülikooli Kliinikumi?
Küll aga tänud linnavalitsusele, et tervisekeskus rajamata jääb. Töökohti pole ju juurde vaja ja lisarahagi linna pole vaja. Küll jääb arusaamatuks, kuidas ei saanud linn aru, et Jüri tänava hoone muinsuskaitse alla kuulub? Kas puudulik haridus või teadlik tegevus? Muideks, mujal rajatavad tervisekeskused jäävadki haiglate tiiva alla.

kust need töökohad ja raha tuleksid kui praegugi ei suudeta arste ja personali kinni maksta. igal juhul väga hea lahendus - pole vaja tõmmelda ainult seepärast, et kuskil on eu raha ning see tuleb kurgust alla ajada. mis sellest , et lollusena.
nüüd jääb suur lollus õnneks tegemata ja seda kindlamalt püsib haigla.
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #15 jahh 2015-07-18 21:49
elame üle nagu kõik muu siin ilmas.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #16 hmmm 2015-07-21 18:02
jahh kirjutas:
elame üle nagu kõik muu siin ilmas.

Väga õige jahh...elame üle vast
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD