Maaelukomisjon toetab alaealiste töötamist hooajalistel töödel

Pilt on illustratiivne FOTO: VT

Riigikogu maaelukomisjoni eilsel istungil kuulati ära sotsiaalministeeriumi esindajate ülevaade töölepingu seaduse kavandatavate muudatuste kohta, mis puudutavad alaealiste töötamist.

Maaelukomisjoni esimehe Ivari Padari sõnul kerkis teema aktuaalselt päevakorda kohtumisel Aiandusliidu esindajatega, kui arutleti Eesti aiandussektori olukorra üle. „Sektori üheks suuremaks mureks on hooajatöödele tööjõu leidmine. Aiandus on väga tööjõumahukas sektor, mis vajab piiratud aja jooksul väga palju töökäsi. Töökäte puuduse tõttu on kohati jäänud osa saagist ka koristamata,“ märkis Padar. Ta lisas, et nii lapsed kui ka nende vanemad on näidanud üles aktiivset huvi leida rakendust hooajalistel töödel, kuid tööle asumist on seganud seadusest tulenevad piirangud ja liigne bürokraatia.

Sotsiaalministeeriumi esindajad tõid esile muudatuste sisu, mille eesmärgiks on oluliselt muuta alaealiste tööle rakendamise tingimusi ja nõudeid leebemaks.

„Kindlasti on alaealiste tööle rakendamise tingimuste leevendamine tervitatav. Suurem rõhuasetus on ikka laste töökasvatusel. Samas aitaksid laste töökäed kaasa näiteks aianduses hooajaliste tööde tegemisel, kus just suvisel ajal on suur abiväe puudus. See annaks ka lastele võimaluse teenida koolivaheajal taskuraha. Loomulikult ei saa seejuures teha hinnaalandust laste ohutuse tagamise arvelt,“ ütles Padar.

Padari sõnul tervitab maaelukomisjon sotsiaalministeeriumi samme, mis teevad lastel lihtsamaks koolivaheajal töötada. Samas teeb komisjon ka omapoolsed ettepanekud sotsiaalministeeriumile muudatuste sisseviimiseks, mis on seotud aianduse ja maaelu eripäraga.

Comments  
  0
krr

kas häbi pole, et selline lollus varasemalt meil seaduseks üldse sai. täiesti süüdimatud .... võtavad mida tahavad, teevad lollusi ja siis ühel hetkel arvavad , et nüüd saab hästi. seda seadust ei tohiks üldse sots. ministeerium puudutada vaid see on seotud hariduse ja kasvatusega .... rumal maaelukomisjon .... isegi seda lihtsat asja ei jaga.

 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD