Mentorklubi ehk alustava ettevõtja entusiasmi ja pikaaegse ettevõtja kogemuse kohtumispaik alustab uut hooaega

11. aprillil saab avapaugu Valgamaa, Võrumaa ja Põlvamaa ühine mentorklubi – ettevõtjate õpetlikus ja meelelahutuslikus vormis regulaarne kokkusaamine, mille kaugem eesmärk on arendada piirkondlikku ettevõtlust.


Mentorklubi on piirkondliku ettevõtluse arengule suunatud arenguprogramm, mille selgrooks on vähese kogemusega ettevõtjate võimalus saada vahetut nõu ja lahendusi oma probleemidele kogenud ettevõtjatest mentoritelt. Algajate ettevõtjate ja mentorite ühiseid kohtumisi toetavad erinevad ettevõtlusteemalised koolitused, ühisarutelud aktuaalsetel ja põletavatel teemadel ning vabas vormis kontaktivahetused mõnusas klubilises õhkkonnas. Kokku on klubiüritusi aastal 2012 plaanis seitse. Tegemist on sisuka ja väga praktilise ettevõtluskoolitusega, mis on rikastatud meelelahutusliku klubivormiga ning väga väärtusliku vahetu suhtlemise ja kogemustevahetuse võimalusega. Kirsiks tordil on asjaolu, et klubis osalejate jaoks on see kõik tasuta! Mentorklubisid rahastab Euroopa Sotsiaalfond.


Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ehk EASi tellimusel korraldatakse 2012. aastal mentorklubisid kokku kaheksas piirkonnas. Kagu-Eestis on Valgamaa, Võrumaa ja Põlvamaa ettevõtjad koondatud ühte klubisse, mis koguneb kord kuus kolmapäeviti Võrumaal Väimelas. Kagu-Eesti piirkondliku mentorklubi asukohavaliku tingis ühelt poolt geograafia – Võrumaa on kolmest maakonnast keskmine ja sinna on ühtviisi mugav tulla nii Valga- kui ka Põlvamaalt. Teiselt poolt soodustas asukohavalikut klubiürituste meeskonna koosseis. Nimelt on klubiürituste võõrustajaks Väimela Bistroo ja selle majaperemeheks mentorklubi üks mentoritest, Karni Lihatööstuse tegevjuht Andres Trumm.


Mentorklubisse oodatakse kandideerima ettevõtteid, mis on registreeritud hiljem kui 2009. aasta 1. jaanuar. Piirkondlikus klubis saab osaleda kuni 20 vähese ettevõtluskogemusega firmajuhti, kellel on soov areneda ja kogenumate õppetundidest osa saada. Igast soovi avaldavast ettevõttest pääseb klubis osalema üks esindaja, soovitavalt ettevõtte tegevjuht. Igal klubiüritusel on kohal vähemalt kolm kogenud ettevõtjat ehk mentorit, kes oma kogemuste ja parimate teadmiste baasilt püüavad alustavatele ettevõtjatele nende probleemide lahendamisel toeks olla.


Valgamaa, Võrumaa ja Põlvamaa ühises mentorklubis on oma elu- ja ärikogemust nõus jagama mitmed tunnustust väärivad Lõuna-Eesti ettevõtjad, kelle sooviks on mentorina piirkonna ettevõtluse arengule kaasa aidata. Kagu-Eesti mentorklubides saavad klubilised asjalikku nõu ja praktilisi soovitusi järgmistelt mentoritelt: Nopri talumeierei vedaja Tiit Niilo, Arke Lihatööstuse tegevjuht Andres Trumm, ASi Sangaste Linnas tegevjuht ja ASi Grüne Fee turundusjuht, juhtimiskoolitaja Pille Pokk, Tartu ülikooli ettevõtluskeskuse projektijuht ja ettevõtluskonsultant Liina Joller ning koolitaja ja strateegilise juhtimise konsultant Elmo Puidet. Enamus klubi mentoreid on mentorluse ja oma kogemuste kaudu teiste arendamisega juba harjunud ning see on osa nende elustiilist.


Liina Joller, ettevõtluskonsultant ja mentor, annab oma soovituse, miks on kasulik osaleda mentorklubis: „Nii alustaval kui ka juba tegutseval ettevõtjal tekib aeg-ajalt ikka muresid. Nii nagu juba vana rahvatarkus ütleb – jagatud mure on pool muret. Sealt edasi samm või paar ja murest saab võimalus.” Ettevõtja kõige lihtsam definitsioon on – „inimene, kes võtab ette”! Ettevõtjat iseloomustab soov ja tahtmine probleemidele lahendust leida. Tark inimene õpib ikka teiste vigadest ja kogemustest ning eelistab koos tegemist üksi pusimisele. Tarkadele ettevõtjatele mentorklubide formaat mõeldud ongi!


Alustavatel ettevõtetel on Kagu-Eesti mentorklubisse võimalik kandideerida 4. aprillini. Kandideerimiseks on vajalik täita ankeet, millega koguvad klubi korraldajad taustateadmisi mentiide kohta, et pakkuda neile võimalikult head ja kasulikku programmi. Lisaks paistab ankeedist ka osalejate motivatsioon ja ootused klubist saadavale kasule. Osalejate arv klubis on piiratud ja eelistatud on varem laekunud sooviavaldused. Ankeet on saadaval internetiaadressil bda.ee/mentorklubid.


EAS on ettevõtjate mentorprogrammi vedanud 2004. aastast. Selle raames on abi saanud üle 500 alustava ettevõtja kokku ligi 200 mentorilt. Kõige rohkem kasu on senistel osalejatel olnud uutest mõtetest, realistlikest plaanidest ja vanadele probleemidele leitud
uutest lahendustest.


 


 

LOE VEEL


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD