Menu

Uma Meki juubelilaat tõi spordihoonesse täismaja

Suur saunasingi rabamine Mooska talu leti juures. Foto: INNO TÄHISMAA

SUURLAAT • Uma Meki järjekordne, arvult juba viies laat tegi taas seda, milleni spordiüritused veel kahjuks ei küüni – tõi spordihoonesse täismaja.

Võrreldes varasemate aastatega oli rahvast tõepoolest murdu. Juba väljas, spordihoone ümbruses oli paras hullumaja, sest kõik parklad – nii spordihoone juures kui ka Kagukeskuse ja Maxima omad olid autosid tuubil täis. Kõik ümberkaudsed hoovid olid autosid täis, samuti teeääred, nii et parkida sai alles Vilja või Kreutzwaldi tänava äärde ja sealt pidi kilomeeter maad maha kõndima. Sellist uputust ei kohta linnas isegi suvise folgi ajal. Rahvast oli täis spordihoone sisemuski, kus oli hõivatud varasemast suurem ala ja kus laada korraldajad olid möödunud aastate kogemust arvestades jätnud müügilettide rivide vahele õnneks suuremad vahed – nii pääses kaupa isegi lähemalt uudistama.

Traditsiooniliselt saali sissepääsu juures vasakut kätt oli väljas Haanjamaa Mooska talu saunasink, mis läks taas nagu värske sai. Kella 11 ajal, vaevalt tund pärast laada avamist oli esimene laar sinki otsas, nii et seda tuli juurde tuua. Kui teine sats kohale jõudis, kogunes leti juurde hetkega pikk saba, oma 50 inimest, nii et ihaldatud kraami tuli taas oodata. Sinki müüs kohapeal kolm müüjat, kes ei jõudnud nõudlust ära rahuldada. Pole midagi teha, Uma Meki laat on kujunemas omamoodi Mooska singilaadaks, mistõttu võiks järgmistel kordadel kaaluda Mooska singileti tagumisse nurka viimist – nii näevad ostjad laadal muud ka peale Mooska singi.

Kommentaarid   

-1 #1 jaanus trolla 2014-11-11 18:55
:sad: :o :-x :zzz krr :lol: ;-)
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #2 Skabar 2014-11-11 19:34
Kõik on väga ilus ja kena kuulda kõike.Suitsulih a on ka minu lemmik,sinna juurde must leib ja klaas haput piima.Ma räägin ikkagi hapust piimast,kas Teie rahvas saate aru, piimast.Kas Teie teate mis tähendab piim,piimast mitte poe solgist ega keefirist e,mingisugusest nõudepesu veest mida poes müüakse.Sama lugu on võiga,kas keegi teab üldse mis on või või mis asi see on.Tore kui veel mõni teab ja on saanud maitsta.Ei hakka targutama,usun, et ei ole kõige targem.Jah,suit suliha on hea asi kuid sööge veel viimane aeg kui on võimalust.Lähim al ajal euro nõuete kohaselt meie gei riigis on suitsu liha ja liha suitsetamine keelatud.Võite ainult poest osta sellist läilat läga mis on Saksamaal kes teab.Ilusat pidutsemist,loo dame,et geisid seal ei ole toompealt.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #3 Maiu 2014-11-12 17:53
No prantslasi küll sinna vaja ei ole, kui ainult vaatlejatena, see peab ikka olema uma ja tõeline mekk
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD